Vítězná generálka na Barcelonu. Další ligovou výhru trefil Viktorii Sýkora

Od - sobota, 3. září 2022 17:55
Vítězná generálka na Barcelonu. Další ligovou výhru trefil Viktorii Sýkora Foto: FCVP

Na vítězné vlně se dál vezou fotbalisté Viktorie Plzeň. V sedmém kole Fortuna ligy porazili svěřenci kouče Michala Bílka Liberec na jeho hřišti 1:0. O osudu zápasu rozhodla trefa Jana Sýkory ze 41. minuty. Západočeši se tak dobře naladili na první utkání základní skupiny Ligy mistrů na Barceloně. Duel na Camp Nou na ně čeká už ve středu.

Úvodní šanci zápasu měl domácí tým. Dominik Preisler si na levé straně výborně naběhl, přízemním centrem poslal míč na Micka van Burena, jehož zakončení zblízka pohotově zneškodnil Jindřich Staněk. Na druhé straně zahrozil jako první Jhon Mosquera, který krásnou ranou z přímého kopu orazítkoval břevno. Když už to pomalu vypadalo, že v první půli gól nepadne, přišla 41. minuta. Jhon Mosquera obloučkem našel Jana Sýkoru, který si hravě poradil s obranou Slovanu, na hranici vápna zaseknul a střelou na zadní tyč otevřel skóre.

Ve druhém poločase domácí Slovan vrhl síly do útoku a vytvořil si tlak. Žádné velké šance ze strany Severočechů ale nepřicházely. Po hodině hry Mikula vyhrál balon pro van Burena, ale tomu střela nesedla, a tak měl Staněk jednoduchou práci. Čtvrt hodiny před koncem Oliviera Vliegena podruhé v zápase zachránilo břevno, když zkraje pokutového území pohotově vypálil Adam Vlkanova. Červenomodré to nakonec mrzet nemuselo, v nervózním závěru už tři body neztratili.