Vítězná premiéra. Hokejisté obrátili zápas na Spartě, vítězství urvali v prodloužení

Od - čtvrtek, 6. srpen 2020 23:48
hokej, rob ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Ještě osm minut před koncem prohrávali hokejisté Škody Plzeň na Spartě 1:3, poté ale snížil Petr Kodýtek a vyrovnal David Stach. Posila z Kladna pak rozhodla duel v 62. minutě a Západočeši tak odváží ze svého prvního zápasu v poháru Generali Česká Cup cennou výhru 4:3 v prodloužení.

Duel načala šance domácího Kudrny, který z pravého kruhu mířil nepřesně. Sparťané vzápětí bez větších obtíží přestáli oslabení a hned se jali v plném počtu do útoku. Tomášek se dostal až před Pavláta, ten bravurně zakročil. Neuspěl ani Sukel´, který zakončoval akci tři na jednoho, ovšem po nepřesné příhře. Domácí se ale přeci jenom dočkali. Na útočné modré byl diskutabilně poslán k ledu Kaňák, čehož k nájezdu na hostující klec využil z levé strany osamocený David Tomášek, který otevřel střelecký výčet duelu svižnou střelou. Navýšit náskok svých barev mohl Zikmund, zblízka na strážce svatyně Škody nevyzrál. Když si v podobné situaci stejně vedl i těsně před úvodní sirénou Prymula, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Pražanů.

Prostřední část načal Rob, který se dostal s toušem až před Neužila, který situaci ustál, stejně tak i dorážku Kantnera. Podobně to zkoušel po chvilce i Mertl, ani on se vyrovnání nedočkal. Na druhé straně mohl z jízdy z levé strany naopak přidat druhý gól Sparty Tomášek, Pavlát se činil lapačkou. Modrobílí před polovinou duelu nevyužili přesilovou hru, to Pražané ano. Po vyhraném buly napřáhl na vrcholu pravého kruhu Andrej Kudrna a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Stejný hráč pálil i po chvilce a před dorážejícím Sukel´em čekala poloprázdná klec, tu ovšem přestřelil. A přišel trest. Kracík v situaci dvou na jednoho dokonale kombinoval s Lubošem Robem, který se tak stal prvním střelcem Plzně v sezóně 2020/21. Těsně před druhou sirénou ještě nebezpečně vypálil Mertl v přesilovce, síť se ovšem již nerozvlnila.

Zkraje poslední dvacetiminutovky přišla pro Západočechy smolná situace. Jan Klodner vypálil od modré a od obránce Vráblíka se odrazil touš do sítě. Ovšem v polovině třetiny přišlo drama. Eberle oslovil zpoza klece Sparty před ní Petra Kodýtka, který nepohrdl. A brzy přišlo i vyrovnání! David Stach využil výborné práce Budíka, který na útočné modré zastavil domácí protiakci, puk se odrazil mezi kruhy, odkud jej navrátilec do modrobílého dresu poslal pod břevno. Duel tak dospěl do prodloužení, které ovšem nemělo dlouhého trvání. Již po dvaaosmdesáti vteřinách hry potvrdil skvělý úvodní duel po svém návratu na západ Čech David Stach, který dvěma góly rozhodl o zisku dvou bodů pro své barvy.