Využili jsme dobré herní pohody, liboval si Koubek

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 6. květen 2024 10:35
Využili jsme dobré herní pohody, liboval si Koubek Foto: FCVP

Zatímco Mladá Boleslav hraje o pohárovou Evropu, Viktoria Plzeň už má jisté třetí místo v lize. Na první pohled by tak mohli mít větší motivaci Středočeši. Jenže úvodní duel nadstavby papírové předpoklady vůbec nepotvrdil. Viktoriáni soupeře herně přehrávali a zaslouženě zvítězili 3:0. "Jsem spokojený, jak to uchopili. Dbal jsem na to, aby nedošlo k neprofesionálnímu přístupu. Za to mužstvo chválím. Využili jsme dobré herní pohody," prohlásil kouč Plzně Miroslav Koubek.

Byly klíčovým bodem zápasu dva slepené góly?
Obecně bych řekl, že to bylo otevřené utkání z obou stran. Nebylo to bez chyb ani z naší strany. Pokud hrajete útočně, tak jsme samozřejmě nezachytávali někdy střed pole. Ty dva góly byly významným momentem. Překlopilo se to velmi rychle na naši stranu.

Pavel Šulc byl u všech gólů. Byl to jeho zápas?
určitě patřil mezi výrazné postavy. Je výborný v nábězích. Měli jsme tu taktiku takhle připravenou. Výborný zápas od něj, škoda jen, že našli ofsajd. Viděl jsem, že ho to mrzelo. Je to naše velká opora.

Těší vás ta jeho technická zdatnost?
Tak on je fotbalista, má dovednosti a správnou míčovou techniku, zpracování, první dotyk. Do budoucna je třeba zapracovat na té soubojové složce, ale jinak mu nemám, co vytknout.

Efektivitu přidává i Tomáš Chorý. Dva klíčoví hráči jsou v pohodě, že?
Je dobře, že je dává, pochopitelně. Od hroťáka to očekáváte. Velmi dobře se prezentuje v prostoru první tyče. Škoda, že nedal ještě tu hlavu ve druhé půli. Říkal mi, že z deseti případů, by devět dal.

V zápase zářili také Cadu a Souaré. Co byste řekl k nim?
Caduovi jsme vysvětlili, že není důvod k panice, že se prostě vytočí. Výkon šel nahoru, byl takový, jaký si představujeme. Souaré se musel trochu adaptovat, v přípravě se hledal, měl i zdravotní problémy. Od té doby se to stabilizovalo. Že je to vynikající hráč, který pod tlakem dokáže skvěle vyřešit situace, to jsme věděli. Má výbornou koncovku, je to výborný hráč.

V 66. minutě jste střídal Jemelku, kvůli šetření nebo zdravotní problém?
Pocítil křeč, něco se pohnulo. Prostě svalová záležitost.