Vzala své miminko a udeřila s ním o zeď. Matka už zná svůj trest!

Zveřejněno v Krimi
Od - pátek, 25. červen 2021 16:03

Za těžké zranění pětiměsíčního chlapce potrestal dnes Krajský soud v Plzni jeho pětadvacetiletou matku devíti lety vězení. Žena podle rozsudku vzala loni v srpnu v azylovém domě v Rokycanech svého syna do náruče a se značnou intenzitou ho nejméně dvakrát udeřila hlavou o zeď. Kojenec utrpěl těžké poranění mozku, oslepl na obě oči a podle znalce si ponese zřejmě celoživotní mentální i pohybové následky. Žena je ve vysokém stupni těhotenství, porodit by podle svých slov měla začátkem srpna. Porodila už tři děti. O žádné z nich se nestará.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo obžalované až dvanáct let vězení. U soudu odmítla, že by loni miminku ublížila úmyslně. Řekla, že ho vzala z postýlky, zamotala se jí hlava a spadla s ním na zem. V přípravném řízení na policii zas řekla, že si se synem v náručí sedala na postel, neudržela rovnováhu a nechtěně ho uhodila hlavou o zeď. Také dříve řekla, že syn spadl na zem z gauče.

Chlapec se narodil loni na začátku března, v srpnu se dostal do nemocnice s těžkými zraněními. Podle lékařské zprávy měl tříštivou zlomeninu týlní kosti, tříštivou zlomeninu temenní kosti a puklinu levé temenní kosti, mnohočetná rozsáhlá pohmoždění mozku a další zranění, oboustrannou ztrátu zraku a přechodné ochrnutí levé poloviny těla. Ke komplikacím se přidal problém s hromaděním mozkomíšního moku v lebce či epilepsie. Podstoupil už několik operací, v současnosti je v péči pěstounky. Podle zprávy o současném stavu má dítě doživotně zavedený katétr, který odvádí mozkomíšní mok z lebky do břicha, kde se vstřebává, je opožděné ve vývoji. Zdá se, že vidí, ale není jasné, jak dobře. V 15 měsících nesedí, neleze, nechodí, jen se plazí a přetáčí se.

čtk