Z bývalé pivnice bude služebna městské policie

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 9. listopad 2023 11:47
Z bývalé pivnice bude služebna městské policie Foto: ÚMO Plzeň 1

Zatímco dříve se tam chodilo na pivo, teď budou obývat prostory strážníci. Aktuálně v celém objektu bývalé pivnice Severka probíhá rozsáhlá přestavba, která vyjde na zhruba 12 milionů korun. Pokud vše půjde podle plánu, přestěhuje se Městská policie do těchto prostor příští rok v létě.

size3 1699032448591 231 byvala pivnice severka na lochotinskem sidlisti se promeni  v novou sluzebnu mestske policiePodle radního města pro bezpečnost Jiřího Winkelhöfera lochotínští strážníci budou mít nové prostorné zázemí, které na Lochotíně chybí. "Uvnitř objektu budou navíc moci pohodlně zaparkovat," podotkl.

V bývalé pivnici probíhají aktuálně zejména demoliční práce. Je zapotřebí zbourat nenosné příčky, aby vznikla dispozice pro nové prostory. Nové dělící příčky mezi jednotlivými místnostmi jsou navrženy ze sendvičových stěn, z nichž některé mají akustické vlastnosti. Kromě toho se bude dělat nová elektroinstalace, izolace, podlahy z odolné keramické dlažby a podhledy s integrovaným osvětlením. V objektu budou dále vyměněna okna, ale i dveře, ty stávají jsou nevyhovující.

„Vstupní dveře jsou navrženy z hliníkových profilů s izolačním bezpečnostním trojsklem z důvodu větší životnosti a odolnosti,“ řekl velitel Městské policie Plzeň Petr Nováček s tím, že při rekonstrukci hlavního vchodu dojde k úpravě chodníku – přeskládání a doplnění betonové zámkové dlažby a k úpravě navazující zeleně.

Nová dispozice vytváří hlavní vchod se vstupním zádveřím, které navazuje stěnou s komunikačním okýnkem a kanceláří. Služebna bude vytápěna dálkově a bude fungovat za podpory městské Správy informačních technologií. Ve vnitřní části prostor firma zdemoluje stávající přístupové rampy a na jejich místě vzniknou parkovací stání pro služební vozy strážníků.

Když vše půjde podle plánovaného harmonogramu, stavební práce budou dokončeny nejpozději na jaře a nejpozději během letních prázdnin se strážníci nastěhují do nového. „V našem obvodě pak budou fungovat dvě služebny, jedna v Brněnské ulici na Vinicích, kde jsou strážníci nyní, a druhá v Sokolovské ulici na Lochotíně. Z hlediska bezpečnosti to bude ideální model,“ míní místostarosta prvního plzeňského obvodu Jiří Uhlík.