Z Cadua je klíčový hráč, v létě byl přitom na odchodu. Chtěl zpět do Ostravy, přiznával Koubek

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 4. září 2023 07:59
Z Cadua je klíčový hráč, v létě byl přitom na odchodu. Chtěl zpět do Ostravy, přiznával Koubek Foto: FCVP

Znovu ho bylo plné hřiště, brankou do šatny přitom uklidnil Viktorii Plzeň tak, že nad Bohemians v poklidu dokráčela k výhře 2:0. Cadu byl přitom jednou nohou na odchodu. Letní odchod do Ostravy mu po několika trénincích v přípravě zatrhl trenér Miroslav Koubek. "Jsem za něj moc rád," přiznával plzeňský kouč.

Vyhráli jste podeváté v řadě. Co na to říkáte?
Jsem realista, každá vlna se jednou rozpustí, tak to v moři je. Logicky to přijde, ale zase věřím, že až k tomu dojde, dokážeme rychle objevit novou vlnu.

Naposledy měla podobnou sérii Viktoria v roce 2010. Vážíte si toho?
Samozřejmě si toho cením.  Výhru nad Bohemians považuji za zaslouženou, do reprezentační pauzy vstupujeme s dobrou náladou a chutí do další práce. Završili jsme asi šest týdnů trvající blok zápasů čtvrtek, neděle s jednou výjimkou (odložený zápas v Boleslavi). Jde o velmi cenné poznání z hlediska trénovanosti, že jsme tuhle sérii předvedli v anglických týdnech, to je chvályhodné, před hráči klobouk dolů. Ještě k tomu připočtěme nalítané kilometry. Mám k mužstvu velký respekt, kluci to zvládli.

Vypadá to, že se hodně osvědčila hra na tři obránce. Bude to trvalá varianta?
Umíme hrát čtyřkovou i trojkovou obranu. V té čtyřkové jsme na začátku sezony nebyli produktivní, museli jsme po analýze udělat systémové i personální změny. Čtytřková varianta byla v létě prioritou, možná jsme na ní pracovali v přípravě víc. Ale nakonec vycházíme ze tří stoperů, jak jsem říkal, můžeme používat obě varianty. Je to součást našeho rejstříku.

Další výborný zápas sehrál Cadu, který vstřelil i uklidňující druhý gól..
Mám z něj radost, stává se atraktivním i rozdílovým hráčem. Jeho individuální schopnosti, hra jeden na jednoho, to se lidem líbí, když jsou u něj čísla, tím lépe. Jsem za něj moc rád. V létě za mnou přišel, že tady nehrál a nechce tady být, že ho mají v Ostravě rádi, líbí se tam manželce. Po dvou, třech trénincích jsem mu řekl: ‚Kamaráde, nikam tě nepustím.‘ Což se taky stalo.

Konečně máte před sebou volno. Dovolíte hráčům menší oslavu?
Mají na to právo, ať si dají. Zaslouží si dobrou večeři, když si dají dvě, tři pivka, jenom jim to přeju. Mé přísné oči tak přísné nejsou.

Do konce přestupového období zbývá týden. Může dojít k nějakým pohybům v kádru?
Někteří hráči potřebují víc hrát, třeba Libor Holík to má těžké, na pravé straně střídá Kopice a Erika Jirku. Máme tady formaci čtrnácti, patnácti lidí, v celkovém počtu jsme tomuhle číslu vzdálenější. Probíhají jednání, o naše hráče je permanentní, obrovský zájem. Holíka jsem dal jako příklad. Uvidíme, co se stane. Já u těch jednání nejsem.