×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Z Plzně do Karlových Varů bez přestupu, České dráhy od září prodlouží linku pendolina

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 4. srpen 2020 14:56

Přímý spoj z Prahy přes Plzeň do Karlových Varů plánují zavést od září České dráhy. Večer bude pendolino pokračovat do Varů z Chebu, kde původně končilo, ráno naopak z lázeňského města vyjíždět. Informoval o tom Karlovarský kraj na svém facebookovém profilu.

„Do našeho kraje v současnosti jezdí dvě soupravy pendolino, jedna končí ve Františkových Lázních, jedna ve večerních hodinách v Chebu. Z Chebu by od září pendolino v 21:40 vyjelo přes Sokolov do Karlových Varů a ráno zase zpět,“ uvedla exhejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Plzeňané tak získají novou možnost při cestování do města léčivých pramenů, vzhledem k jízdnímu řádu bude ale spoj výhodnější opačně, pro lidi z Varů, kteří by chtěli na den do Plzně. V současnosti jezdí mezi oběma krajskými městy pouze přímé autobusy. „Vlakem cestuju radši, je to pohodlnější, podívat se do Varů už plánujeme s kamarádkami nějakou dobu. Nemyslím si ale, že by se nám chtělo jet tak pozdě večer a pak zase brzo ráno zpátky. Je to asi pro turisty, kteří chtějí do města na víc dní, nám by stačil jeden den, nemáme tolik peněz, abychom tam platily ještě ubytování,“ myslí si studentka Barbora Červenková.

 Rychlovlak pendolino mají České dráhy ve flotile od roku 2003. I když je vlak stavěný na rychlost 230 kilometrů v hodině, české koleje mu dovolí jezdit maximálně 160. Takovou rychlostí se souprava prohání třeba v Ejpovickém tunelu na východě Plzně.