Žáci prvního stupně se vrátí rotačně, do školky jen předškoláci. Otevřou se také zoo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 6. duben 2021 20:49
žák, škola ilustrační foto: pixabay.com

Žáci 1. stupně základních škol se začnou do škol vracet v rotační formě od pondělí 12. dubna. Do školek půjdou zatím jen předškoláci. Návrh ministra školství Roberta Plagy schválila v úterý večer vláda. Kabinet také rozhodl o otevření části obchodů a služeb.

Žáci budou muset ve škole dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, podstoupit antigenní test na covid, povinně budou muset nosit chirurgickou roušku. "Rotační výuka není ideální, ale je to nástroj, jak bezpečně dostat žáky do škol. Potvrzují to data matematiků i epidemických týmů. Způsob týdenních rotací je nejméně složitý pro organizaci. Je to cesta, jak děti do školy vrátit," uvedl Plaga. Bezpečnost návratu by podle něj měla zaručit i proočkovanost učitelů.

Předškolní děti ve školce nebudou muset mít na sobě roušky ani respirátory, pravidelně se ale budou testovat. Maximálně pak v jedné skupině může být 15 dětí.

Kdy se vrátí další děti do škol, by mělo být jasné příští pondělí.

Otevřou se obchody pro děti i část služeb

Od pondělí 12. dubna se otevřou obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví, čistírny, prádelny, zámečnictví či farmářské trhy. Zoologické a botanické zahrady budou moci znovu obnovit provoz ve venkovních prostorech. Naplnit ale budou smět jen 20 procent kapacity.