Začíná obnova kanalizace na Jižním Předměstí, na řidiče čeká uzavírka

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 9. červen 2023 11:54
Začíná obnova kanalizace na Jižním Předměstí, na řidiče čeká uzavírka Foto: Vodárna Plzeň

Další z naplánovaných rekonstrukcí kanalizace zahájila v těchto dnech Vodárna Plzeň. Tentokrát se opravuje 328 metrů dlouhý úsek na náměstí Českých Bratří na Jižním Předměstí, řidiče tak čeká v místě dopravní omezení.

"Jde o obnovu kanalizačních stok KT DN 250 a 400 v celkové délce 328 metrů v otevřeném výkopu včetně deseti revizních kanalizačních šachet na náměstí Českých bratří v Plzni," informovala mluvčí Vodárny Plzeň Dana Veselá. Práce začaly počátkem června a měly by trvat do konce letošního roku. První etapa stavby je rozvržena do 30. 6. 2023 a týká se rekonstrukce kanalizace na severní straně náměstí Českých bratří.

S tím souvisí dopravní omezení pro řidiče, konkrétně uzavírka náměstí Českých bratří v úseku Chelčického po Zámečnickou ulici s tím, že křižovatka náměstí Českých bratří x Zámečnická zůstává průjezdná.

V průběhu letních prázdnin naváže dalšími pracemi druhá etapa, která počítá s uzavírkou mezi křižovatkami ulic Zámečnická a Thámova. "Další konkrétní dopravní omezení pro druhou a třetí etapu stavby bude teprve stanoveno," dodala Veselá.