Zemědělci chystají protesty i v Plzeňském kraji, vyjedou na silnice na Klatovsku a Domažlicku

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - středa, 21. únor 2024 17:20
Zemědělci chystají protesty i v Plzeňském kraji, vyjedou na silnice na Klatovsku a Domažlicku Protest zemědělců. Ilustrační foto: M. Adámková

Do protestních jízd se ve čtvrtek 22. února zapojí i zemědělci z Plzeňského kraje. Ti vyjedou se zemědělskými stroji na silnice na Klatovsku a Domažlicku.

Podle policejní mluvčí Pavly Burešové by na Klatovsku měla vyjet zemědělská vozidla do provozu v deset hodin z obce Číhaň a pokračovat na Klatovy, projet jimi a následně pokračovat na Domažlice. Na Domažlicku by pak měly stroje vyjet v devět hodin z obce Mrákov a pokračovat na hraniční přechod Folmava, kde by se měly otočit a jet zpět do vnitrozemí na obec Draženov a poté opět zamířit k hraničnímu přechodu. Ten by ale neměl byt stroji blokován. "V tuto chvíli nemáme poznatky o tom, že by se tyto protestní jízdy měly týkat, kromě jejich průjezdu Klatov, Plzně či jiných měst v Plzeňském kraji," informovala Burešová.

Policisté upozorňují řidiče, kteří by potkali v provozu zemědělské stroje, aby dbali zvýšené opatrnosti a zbytečně neriskovali, a to zejména při jejich předjíždění. "Na bezpečnost, plynulost silničního provozu a dodržovaní dopravních předpisů se v souvislosti s těmito protestními jízdami zaměříme na všechny účastníky silničního provozu," dodala Burešová.