Zima udeřila. V Plzeňském kraji jsou poprvé v terénu všechny vozy zimní údržby

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 6. leden 2021 16:37
Zimní údržba Ilustrační foto

V celém Plzeňském kraji dnes vyjely do terénu poprvé v letošní zimě všechny údržbové vozy krajské Správy a údržby silnic. V regionu všude sněží, ve vyšších polohách už od rána, v Plzni a okolí od poledne. Informoval o tom dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička. Sněžit má dál a bude se ochlazovat.

"Plus minus do těch 400 metrů spadlý sníh hned taje. Nad 400 až do 600 metrů začíná držet a jsou tam tak tři centimetry. A v nejvyšších polohách, zejména na Šumavě, napadlo (do 15:00) přes deset centimetrů," uvedl. V příhraničních horských oblastech Šumavy a Českého lesa, kde napadl sníh jako první, už vyjížděli silničáři třikrát.

"Je to první den, kdy jsme museli vyjet se všemi auty po celém kraji. Nejvyšší nasazení je na Klatovsku. Ale také na Lískové na Domažlicku (český les) už byli silničáři třikrát," uvedl. Vzhledem k tomu, že se má ochladit, bude se sníh ve vyšších polohách držet.

"Přeháňky postupně přecházejí z jihu na sever," uvedl dispečer. Na Plzeňsku byly teploty kolem 15:00 mírně nad nulou, Folmava na Šumavě má minus půl stupně, na horách je kolem minus dvou stupňů.

čtk