17. ročník automobilové rallye odstartuje z náměstí Republiky

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 1. červen 2023 07:02
17. ročník automobilové rallye odstartuje z náměstí Republiky Ilustrační foto: FB Auto rallye klub Plzeň

V pátek 2. června se v 18:30 na náměstí Republiky v Plzni slavnostně představí všichni účastníci závodu Lak Racing Rallye Plzeň, který se koncem týdne opět po roce vrátí do západočeské metropole. V sobotu se pak ze stejného místa vydají na trať soutěže. Letos se jedná o její 17. ročník. Nad akcí převzal záštitu primátor Plzně Roman Zarzycký.

První posádka odstartuje z náměstí v sobotu 3. června v 10:00, další se na trať dlouhou 219 kilometrů vydají v minutových intervalech. Postupně absolvují 8 měřených úseků rychlostních zkoušek, které měří dohromady 75,54 km. V úsecích mezi Všeruby – Úněšovem, Šipínem – Křelovicemi, Čerňovicemi – Líšťany a Chotíkovem – Čeminy absolvují každou dvakrát.

Očekává se, že první posádka dorazí do cíle na náměstí Republiky v 17:00. Tam se uskuteční i vyhlášení výsledků. Do závodu se přihlásilo více než 100 posádek se soutěžícími z pěti zemí. Pořadatelem je Auto rallye klub Plzeň v AČR.

Rallye v Plzni je teprve druhým podnikem Rallysprint série, která je součástí Mistrovství ČR v rallye. Ačkoliv se uskuteční už 17. ročník, bude Plzeňská rallye v této sérii teprve potřetí v historii. Největší hvězdou posledních let byl vždy plzeňský rodák Václav Pech jr.. Letos ale i vzhledem k náročnému programu nejede.