7 NEJ Martina Stránského

Zveřejněno v Pro ženy
Od - pondělí, 7. červen 2021 17:57
7 NEJ Martina Stránského ilustrační/DJKT

Český divadelní a filmový herec, skvělý dabér s neuvěřitelným hlasem.

1) Nejoblíbenější spisovatel
V poslední době je to asi Jonas Jonasson, i když hodně na paty mu šlape Robert Brynza. Přiznávám bez mučení, že moc nečtu. Jen namlouvám audioknížky a to je pecka, strašně mě to baví. Vlastně všechno co, jsem poslední dobou načítal bylo výborný. Laird Barron - Krev je můj chleba, Terry Hayes - Já, poutník, Trevanian - Šibumi…

2) Nejoblíbenější film
Těch by bylo, ale pořád je jeden z favoritů - S tebou mě baví svět. To je fakt nestárnoucí sranda. I když nám ti chlapy tak nějak už bohužel odchází.

3) Nejoblíbenější hudební interpret a skupina
To je stejně blbá otázka jako ta předchozí! Já poslouchám v podstatě všechno, snad kromě metalu, punku, techna a takových těch hodně vyhraněných žánrů. Ale nejvíc poslední dobou ulítávám na slovenský popmusic.

4) Nejoblíbenější jídlo a pití
Nikdy jsem neskrýval, že jsem pivař a poslední dobou to bylo docela vidět! Takže jsem to trochu omezil. A z jídla? Miluju suši, italskou kuchyni, ale hlavně bramborový knedlíky s vajíčkem!

5) Osobnost, která mě nejvíc inspiruje a motivuje
Kde mám začít!! Když to bude na DAMU tak rozhodně Věra Galatíková, Boris Rösner, Petr Čepek, František Němec, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová. Pak třeba Václav Postránecký. A když bych měl vybrat tady v Plzni, tak každopádně Pavel Pavlovský, Miloslav Včala, Viktor Vrabec… Mohl bych pokračovat do nekonečna, ale osobnosti, které na mě měli největší vliv, byli zcela určitě rodiče. To jsou ti, kdo nás určují, vymezují a posouvají. A hlavně nás vybavují do života vším. I třeba tím, co nebudeme nikdy potřebovat, ale nás to stejně spoluvytváří.

6) Motto, které mám nejraději
Nejvíc se mi osvědčilo: Můžeš chtít úplně všechno na světě, ale nemůžeš to chtít hned najednou.

7) Nejoblíbenější místo v regionu
Těch by taky byla pěkná řádka - Velhartice, Stříbro, Sušice, Šumava, Český les, Kašperky, Radnicko, Strašicko, Dobřív, ale asi nejradši to mám pochopitelně na chalupě.

7 NEJ Petra Vejvoďáka Vejvody najdete zde.
7 NEJ "Vhrsti" najdete zde.
7 NEJ Michala Jančaříka najdete zde.
7 NEJ Martina Sobotky najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Vogeltanze najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Samsona Lenka najdete zde.

Autor: Markéta Hallová