×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9969

Arriva bude od června zajišťovat autobusovou dopravu na Plzeňsku, za volant nových autobusů hledá řidiče

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 11. prosinec 2019 13:07

Arriva bude od poloviny června příštího roku zajišťovat provoz autobusů v celém Plzeňském kraji. Příprava na vystřídání dosavadního dopravce běží na plné obrátky. Na prezentační jízdy po Plzeňsku se přišly podívat stovky lidí, kromě zvědavců mezi nimi byli hlavně zájemci o práci.

„Řidiči, kteří jezdí pro současného dopravce, se rozhodně nemusí bát, že by přišli o práci. Rádi jim nabídneme uplatnění v naší společnosti. Řidičů budeme potřebovat čtyři stovky a řada z nich nás už sama oslovila. Těšit se u nás mohou na solidní mzdu a řadu benefitů,“ říká František Soumar, ředitel společnosti Arriva Střední Čechy.

Všichni řidiči, kteří budou jezdit pro Arrivu na Plzeňsku, dostanou odpovídající mzdu, stravné a příplatky nad rámec zákona za práci v noci, o víkendech nebo svátcích. V Arrivě je standardem i příspěvek na životní pojištění či penzijní připojištění a pracovní uniforma. Řidiči se mohou těšit i na 25 dní dovolené, aby si odpočinuli a zrelaxovali. „Velmi zajímavým bonusem je třeba možnost zvýhodněného tankování, zaměstnaneckého jízdného i pro rodinu nebo levnějšího telefonování i pro rodinné příslušníky. Přispíváme každý měsíc v takzvané Cafeterii, částku je možné použít na sport, kulturu, lístky do kina nebo třeba na nákup vitaminů v lékárně,“ vypočítává Soumar.

Za volantem autobusu Arrivy se mohou objevit i lidé, které už jejich současná práce nebaví. „Přišel k nám například kuchař, truhlář, skladník, doručovatelka, švadlena – chtěli třeba trávit víc času s rodinou, vydělat si víc peněz, být mezi lidmi nebo změnit monotónní práci. U nás je to možné, zájemcům zaplatíme rozšíření řidičského průkazu ze skupiny B nebo C na autobus,“ uzavírá ředitel společnosti Arriva Střední Čechy František Soumar.

Kde se zájemci o práci dozvědí více

Zájemci mohou kontaktovat Arrivu na náborové lince 725 120 725, případně na webu www.arriva.cz/kariera. Kromě práce na hlavní pracovní poměr na plný i zkrácený úvazek, je možná i brigáda jako záskok při dovolených a nemoci.

Kromě prezentačních jízd, při kterých se Arriva představovala po celém Plzeňsku, připravila společnost pro čtyřicítku řidičů a dalších zaměstnanců současného dopravce exkurzi do výrobního závodu Iveco ve Vysokém Mýtě. Zájemci viděli výrobu autobusů od stříhání plechu až po expedici a prohlédli si také autobusy Iveco LE Crossway 10.8, které se vyrábí pro Plzeňský kraj.

Nové autobusy vyjedou 14. června

Arriva začne zajišťovat provoz autobusů v Plzeňském kraji na základě desetileté smlouvy od 14. června příštího roku. Na linky vyjedou jen nové autobusy, které nabídnou vysoký komfort a pohodlí. Budou klimatizované a cestující si během cesty dobijí třeba mobilní telefon a na páteřních trasách se připojí i k wifi. Kromě toho budou některé z vozů vybaveny skiboxem nebo cyklodržákem, některé pak budou mít i tažné zařízení pro cyklovlek. Většina autobusů bude nízkopodlažních a všechny budou v barvách Plzeňského kraje, takže je cestující okamžitě poznají. Arriva pro Plzeňský kraj nakoupí celkem 315 nových autobusů.

PR