×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Aš se může pochlubit 3D bludištěm

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 15. září 2022 12:45

Koncem srpna byla dokončena druhá etapa revitalizace bývalého evangelického hřbitova v Aši, kterou je stavba 3D bludiště. Nové zábavní centrum je situováno do blízkosti tenisových kurtů a veřejnosti bude do užívání předáno v sobotu 17. září, kdy zároveň v parku Historie proběhnou letošní poslední Ašské trhy. 

Stavbu 3D bludiště provádí brněnská společnost hřiště.cz, která vyhrála výběrové řízení s cenou 14,33 miliónu korun. V okolí bludiště proběhnou ještě terénní úpravy a výsadba vhodné zeleně. Celý prostor bude také oplocen. Stavbu oplocení provede společnost ALGON s cenou 406 tisíc korun. Stavební práce mají být dle smlouvy o dílo zahájeny 1. října a dokončeny do 30 dnů.

Lanové bludiště je dispozičně rozdělené na dvě podlaží. Návštěvník vystoupá po schodišti do 1. patra, kde jsou navrženy různé překážky. Třemi domky se pak dá vyšplhat do 2. patra, kde se překonávají další překážky. Dětské hřiště je rozděleno na dvě poloviny s různými herními prvky a tunelem v terénní vlně pro procházení z jedné části hřiště do druhé. Na pořízení 3D bludiště a dětského hřiště město požádalo o dotaci Ministerstva pro místní rozvoj, kde je možno získat až 50 % nákladů na stavbu. O dotaci nebylo dosud rozhodnuto.

Třetí, a zároveň poslední etapou revitalizace parku Historie je virtualizace tohoto prostoru, která bude kompatibilní s již existujícími aplikacemi, umožňujícími prohlídku míst po vyhořelém evangelickém kostelu a Goethova náměstí v jeho historické podobě. Virtualizace parku Historie bude obsahovat staré fotografie a videa, které umožní srovnání sledovaného místa s dřívějšími podobami a poskytne informace o významných událostech z historie města.

„Pořádání trhů se v letošním roce ujal podnikatel Tomáš Rudolf, který v sobotu 17. září připraví jejich už páté, letos poslední, pokračování. Dvakrát byly trhy situovány na Poštovní náměstí, poslední tři se přesunuly do prostor revitalizovaného parku Historie, který pro pořádání akce tohoto typu nabízí vhodnější prostředí. Tomáš Rudolf pro tento rok připravuje ještě trhy adventní,“ uvedl tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši Milan Vrbata.

Zdroj: MÚ Aš