×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Silnice na Podstrání bude mít nový povrch

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 16. září 2022 06:07
Silnice na Podstrání bude mít nový povrch Zdroj foto: město Sokolov

Úplná uzavírka silnice II/210 – Podstrání potrvá až do pondělí 17. října, což je nejzazší termín pro pokládání nového povrchu na této komunikaci. Modernizace silnice, která vede od sokolovské části Vítkov - lom směrem na Podstrání začala v loňském roce a byla za částečného omezení provozu rozdělena do sedmi úseků. Obyvatelé Sokolova a okolních obcí využívají tuto silnici při cestách do Slavkovského lesa. Po dokončení prací se výrazně zvýší bezpečnost provozu v tomto úseku.

Zrekonstruován byl také most přes Lobezský potok. V rekonstruovaném úseku silnice došlo k jejímu rozšíření a pomocí opěrných zdí byla zajištěna její stabilita. Modernizace se dočkala také stávající svodidla, která doplnila nová.

Tato stavba je podpořena z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Celkové náklady rekonstrukce se vyšplhaly na 180 milionů korun a hradí je Karlovarský kraj. Při loňském zahájení stavby k ní sokolovská starostka Renata Oulehlová podotkla, že z ní má dvojnásobnou radost. Jednak bude opravena silnice důležitá pro Sokolovsko a město to navíc nebude nic stát, protože náklady nese kraj a stát.

Práce probíhají na území Chráněné krajinné oblastí Slavkovský les, a proto musejí být vykonávány v souladu s ochranou životního prostředí, aby nebyli ohroženi chránění živočichové a rostliny.

Zdroj: město Sokolov