Atleti se dočkali, startuje halová sezóna

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 23. leden 2021 18:05
400m Tereza Petržilková foto: atletika.cz

Atlety ŠKODY Plzeň čeká první halový mítink. Po napjatém čekání dostala zelenou i atletická halová sezóna, jejíž první závod se bude konat již tuto sobotu 23. ledna.

Klasické atletické mítinky pro letošní rok nahradí z důvodu vládních nařízení série několika závodů pod názvem Halová atletická liga. Na prvním kole této zbrusu nové soutěže, která se uskuteční v pražské Stromovce, nebudou chybět ani vybraní závodníci AK ŠKODY Plzeň. V koulařském sektoru se proti sobě a zejména soupeřům postaví Jakub a Michal Forejtovi.

V soutěži trojskokanek nebude v modrobílém dresu chybět juniorská národní rekordmanka Linda Suchá. Tato talentovaná mladá závodnice se pyšní mistrovskými tituly v trojskoku a skoku dalekém z letní sezóny 2020, a to jak v juniorské, tak seniorské kategorii. Suchá bude chtít hned při svém prvním startu sezóny atakovat svůj osobní rekord, který má hodnotu 13,65, a přiblížit se tak další vysněné metě. Tou je nový český halový rekord do 22 let, jehož držitelkou je česká legenda této disciplíny Šárka Kašpárková výkonem 13,81.

Na netradiční trati 300 m, která se ovšem započítává do olympijského rankingu pro nominaci na OH, se představí Tereza Petržilková a Tereza Jonášová. Obě západočeské závodnice čekají soupeřky zvučných jmen. Petržilková jako jedna z nejlepších čtvrtkařek v zemi, která se díky svým vynikajícím výkonům představila i na MS v Dauhá, poměří síly s Martinou Hofmanovou (USK Praha) a talentovanou Ladou Vondrovou (USK Praha). Dojde také na opětovný střet nejlepších čtvrtkařek jako tomu bylo na letním šampionátu v Plzni v loňském roce. Oproti tomu Tereza Jonášová, jejíž dominantní disciplínou je 400 metrů překážek, se postaví proti Nikoletě Jíchové (TJ Dukla Praha) a Barboře Šplechtnové (Olymp Praha). Všechny tři závodnice získaly dohromady pět mistrovských medailí v loňském roce, a tak i zde se čeká urputný a napínavý souboj. Svůj první velký závod mezi seniory si vyzkouší mladičký Jakub Peterka. Tento teprve šestnáctiletý talent v sobě skrývá obrovský potenciál, který bude moci ukázat tento víkend v soutěži dálkařů.