Atletky Škody Plzeň vybojovaly bronz na mistrovství republiky družstev

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 23. srpen 2020 22:05
IMG_20200822_172835 Foto: AK Škoda Plzeň

Bronzové medaile si přivezly ženy AK Škoda Plzeň z mistrovství republiky družstev, které se konalo o víkendu v Ostravě. Muži vybojovali páté místo.

Foto: AK Škoda Plzeň

Ženy obhajovaly medaili z loňského roku a muži chtěli dokázat, že se mezi top týmy v republice rozhodně neztratí. V ženské soutěži se bojovalo o každý bod až do úplného závěru. Důkazem je ztráta pouhého bodu na stříbrný AK Olymp Brno. Z vítězství se radoval tým USK Praha. I tak ale může AK ŠKODA slavit, protože ženský tým veze do Plzně skvělé bronzové medaile. Za poslední čtyři roky je to již třetí medaile z tohoto finálového klání. Tahounkou velice úspěšného týmu byla v kladivářské soutěži Lenka Valešová. Skvěle si vedla i Linda Suchá, která díky vítězství v trojskoku a druhému místu v dálce potvrdila pozici hvězdy posledních týdnů. Tereza Hrochová, sprinterka Tereza Petržilková, diskařka Barbora Tichá společně s Terezou Schejbalovou byly dalšími klíčovými oporami ve finálovém boji.

Muži plzeňské škodovky nepatřili před samotným startem k hlavním favoritům na medaile, ale již opakovaně ukázali, že jim právě finálové kolo nejvíce svědčí. Nakonec páté místo mladého a perspektivního týmu je bráno vedením klubu jako velmi pozitivní výsledek. Dvacetiletý Daniel Vejražka, talentovaná plzeňská dvojčata Forejtové nebo další mladý talent české atletiky Jakub Davidík už nyní ukázali, že jsou lídři tohoto týmů.
Foto: AK Škoda Plzeň