×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Rozvojem společné politiky v oblasti železniční, silniční, vnitrozemské vodní dopravy, ale i námořní a letecké dopravy se zabývá výbor Evropského parlamentu Doprava a cestovní ruch. Jeho činnost si podrobně představíme v této kapitole. Do působnosti výboru spadají i poštovní služby a už zmiňovaný cestovní ruch. A o tom si více povíme v dalším pokračování našeho seriálu Evropský parlament očima regionů.

Nejen společnou zemědělskou politikou, ale také zdravím a dobrými životními podmínkami zvířat, zdravím rostlin, kvalitou zemědělských produktů a lesnictvím se zabývá další výbor Evropského parlamentu s názvem Zemědělství a rozvoj venkova. A nejen o tom je dnešní díla našeho seriálu Evropský parlament očima regionů.

Nesmírně důležitým a mocným výborem Evropského parlamentu je ten, který se věnuje kultuře. Výbor Kultura se zaměřuje na zlepšování znalostí v oblasti kultury, ochraňuje a podporuje jazykové a kulturní rozmanitosti a snaží se o zachování kulturního dědictví. Více se s ním seznámíme v dnešním pokračování našeho seriálu Evropský parlament očima regionů.

V tomto dílu našeho seriálu Evropský parlament očima regionů se budeme zabývat výborem Vzdělávání, který sice není úplně nejvlivnější, ale přesto je velmi důležitý. Jeho cílem je zlepšovat vzdělání a dohlížet na jeho kvalitu v členských zemí EU. Tomu napomáhá celá řada programů, nejznámější z nich je třeba Erasmus +.

Úplně každého z nás dotýká činnost výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Dohlíží na politiku v oblasti spravedlnosti a vnitřních věcí. To zahrnuje třeba boj proti terorismu, nebo jakékoliv diskriminaci. Kromě bezpečnosti i spravedlnosti má na starosti také lidská práva a to nejen všech občanů Evropské unie. V těchto oblastech má hlavní kompetence a proto je to také ten nejvytíženější výbor EU. Více si o něm řekneme na našem seriálu Evropský parlament očima regionů.  

Rekordní počty návštěvníků hlásí Plzeňský Prazdroj, do všech jeho pivovarů zavítalo v prvních devíti měsících letošního roku 697 tisíc lidí. Zájem byl jak o prohlídky, tak i o kulturní a společenské akce. V červnu dokonce padl absolutní měsíční rekord v počtu návštěvníků turistických tras. Nejvíce cizinců na prohlídky pivovaru přijíždí z Číny.

Žákům 7. základní a mateřské školy v Brněnské ulici na Vinicích začne od 21. října sloužit nová nástavba se třemi multifunkčními učebnami. Vybudování nástavby za více než 40 milionů korun trvalo od počátku roku 2019 do konce září. Multifunkční učebny se budou využívat pro výuku zeměpisu, přírodopisu, chemie, fyziky a pracovních činností.

Tygr se údajně pohybuje na německé straně Šumavy v okolí bavorského Zwieselu jen nedaleko od českých hranic. Oznámením o jeho výskytu se vážně zabývá bavorská policie. Informovala o tom ve středu německá média. Tygra měla údajně vidět jedna řidička při jízdě za tmy, nelze proto vyloučit, že se mýlila. Policisté nicméně okamžitě začali prověřovat možnost, zda tygr utekl z cirkusu, který právě ve Zwieselu je. Vedení cirkusu ale odmítlo, že by jim šelma utekla.

Hráč Viktorie Plzeň David Limberský vypovídal ve středu před senátem plzeňského krajského soudu jako poškozený v kauze Čeňka P. (34). Ten čelí obžalobě ze zpronevěry a z podvodu. Fotbalistovi měl podle obžaloby způsobit obžalovaný škodu za 5,6 milionu korun. Svědek Limberský u soudu uvedl, že Čeněk P. měl způsobit finanční potíže i dalším prvoligovým fotbalistům. Vedle Vladimíra Daridy by se mělo jednat také o zesnulého Františka Rajtorala, Milana Petrželu či Martina Fillu. Obžalovaný vinu popírá.

Radnici ve Stříbře na Tachovsku ovládlo ve středu při jednání zastupitelstva hnutí ANO. Na funkci starosty rezignoval poslanec Václav Votava (ČSSD). Svůj krok odůvodnil tím, že nemůže spolupracovat v městské radě s lidmi, kteří ho podrážejí, obchází a intrikují. Na postu starosty ho vystřídal dosavadní místostarosta Martin Záhoř (ANO). Uvolněným místostarostou se pak stal Karel Lukeš (Nezávislí za Stříbro). Po volbách vládla ve Stříbře koalice ČSSD a ANO, sociální demokraty, kteří teď odešli do opozice, nahradili v koalici právě Nezávislí za Stříbro.

Strana 1 z 49