Bez Gulaše nájezdy Plzeň nezvládla. Dva body si odváží Hradec

Od - pátek, 31. leden 2020 21:40
němec, hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 42. kole extraligy na domácím ledě s Mountfieldem Hradec Králové 2:3 na nájezdy. Západočechům v nájezdech chyběl kapitán Milan Gulaš, který dostal na konci prodloužení osobní trest.

První minuty patřili jednoznačně Plzni. Svěřenci trenéra Čiháka daleko častěji drželi kotouč na svých hokejkách, jenže bez výrazného ohrožení Mazancovy klece. Mountfieldu nepomohla ani přesilová hra a naopak po návratu vyloučeného Němce Škodovka udeřila. Po chybě hradecké obrany se v 9. minutě do brejku dostal Jakub Pour a střelou po ledě nedal Mazancovi šanci. Jen o chvíli později po skvělé Gulašově práci ujížděl na gólmana Mountfieldu Zdráhal. Na rozdíl od svého spoluhráče ale trefil pouze Mazancovu lapačku. Další obrovské šance navýšit skóre měli Pulpán, Pour i Gulaš, ani jednomu z nich už se to ale nepodařilo.

V aktivní hře pokračovala Škodovka i po přestávce. Ve 23. minutě se do nadějné pozice dostal Pulpán a jeho prudká rána Mazance hodně vylekala. O dvě minuty později snad poprvé vážně zahrozili i hosté. Cibulskise ovšem Frodl vychytal. V následné přesilové hře Hradce měl gól na holi plzeňský odchovanec v barvách Východočechů Lev, razantní střela ovšem byla hodně nepřesná. Ve 32. minutě už se ale Jakub Lev dočkal. A to v další početní výhodě, když se trefil přesně k tyči z levého kruhu. O čtyři minuty později mohl strhnout vedení na stranu domácích Němec, trefil ale pouze Mazancovu připravenou lapačku. Naopak Hradci stačilo málo. V další přesilovce propálil Frodla Filip Pavlík.

Ve 45. minutě měl vyrovnání na holi Kantner, jenže trefil pouze tyč. Jinak ale byla vidět na Plzni obrovská křeč, domácím nepomohla ani dlouhá přesilovka 5 na 3. Ve 49. minutě se domácí dočkali už při klasické přesilovce. Vojtěch Němec před Mazancem nezazmatkoval a rychlým blafákem zavěsil přesně pod horní tyč. V 55. minutě nechala plzeňská obrana zcela volného Cingela a jen pohotový Frodl zabránil inkasované brance. 49 vteřin před koncem měl rozhodnutí na holi Lev, trestné střílení za faul Budíka ale neproměnil.

Také v prodloužení bylo k vidění hodně šancí, přesilovky, ale gól žádný. O zisku druhého bodu pro Východočechy rozhodly nájezdy. V nich Plzeňanům chyběl nejlepší hráč Milan Gulaš, který na konci prodloužení inkasoval trest na 2+10 minut.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Zápas by se vyvíjel jinak, kdybychom šli v první třetině do vícególového vedení. Víc k tomu asi neřeknu."