Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 3. duben 2022 21:44
Bílek po remíze ve šlágru: Že jsme stále první? Před sezónou by tomu nikdo nevěřil Foto: FCVP

Tři kola před koncem fotbalisté Plzně stále okupují čelo tabulky. Setrvání na prvním místě jim zajistila remíza 1:1 ve šlágru se Slavií. Západočeši přitom v utkání prohrávali, v 75. minutě ale díky přesné hlavičce Tomáše Chorého vyrovnali a stav udrželi až do konce. "Jsme s výsledkem spokojeni. Prohrávali jsme, museli jsme pak trochu změnit taktiku. Navíc v 85. minutě přišla červená karta, takže z tohoto pohledu musíme být spokojení," pochvaloval si kouč Viktorie Michal Bílek.

V první půli se nehrál příliš atraktivní fotbal. Čím byla způsobená vaše pasivita?
Neřekl bych pasivita. Já tomu říkám dobrá defenziva. Hráči plnili úkoly výborně. Pravdou je, že jsme nebyli nebezpeční dopředu, jak jsme si představovali, ale to ani Slavie. Byl to taktický boj, až branka Slavie nás donutila k tomu, že jsme hru otevřeli. Pak už ten výkon dopředu byl logicky lepší. 30 minut jsme pak hráli velmi dobře.

Závěr jste si ale pořádně zkomplikovali kvůli vyloučení Pavla Buchy. Vyčtete mu druhou žlutou kartu?
Asi soupeře úplně dobře neviděl, nebyla tam zákeřnost. Hráli jsme důrazně tak, jak jsme chtěli.

Jak jste spokojeni s výkonem polských rozhodčích?
Já toho nejsem moc velký fanoušek, aby sem jezdili Poláci a pískali "těžké" zápasy. Odpískal to bez problémů, ale to by podle mě odpískal i český.

Už v první půli střídal Filip Kaša. Jak na tom je zdravotně?
Podle zpráv, co máme, tak to nevypadá nejlépe. Věřím tomu, že to nebude na operaci, ale úplně to nevylučujeme.

Vyrovnávací trefu zaznamenal střídající Tomáš Chorý. Jak je pro tým aktuálně důležitý?
Hodně. Je to hráč, který je pozitivní. Je připravený a čeká na svoji šanci. Splnil, co jsme očekávali. Bil se jako lev a dal hrozně důležitou branku.

Je pro tým z psychologického hlediska důležité, že jste tři kola před koncem základní části pořád první?
Jednoznačně. Kdyby nám to někdo řekl před začátkem sezóny, tak by tomu nikdo nevěřil. Nic to neznamená, hrajeme ještě tři těžké zápasy v základní části. Šanci máme obrovskou. A pokud tam chceme zůstat, tak k tomu vedou jen samé vítězství.