Ligový šlágr bez vítěze. Viktorii zařídila bod přesná hlavička Chorého

Od - neděle, 3. duben 2022 20:52
Ligový šlágr bez vítěze. Viktorii zařídila bod přesná hlavička Chorého Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve šlágru 27. kola Fortuna ligy se Slavii Praha 1:1 a dál budou kralovat tabulce. Hosté šli do vedení na začátku druhé půle po trefě Lingra, v 75. minutě srovnal hlavou Tomáš Chorý.

Utkání mělo od začátku tak trochu očekávaný průběh. Plzeň spolehlivě bránila a nechala hrát s míčem více sešívané. Ti se dlouho do žádné příležitosti nemohli dostat. Výjimkou bylo v 17. minutě zakončení Sora, který z nadějné pozice vysoko přestřelil. Ve 26. minutě musel trenérský štáb Západočechů řešit drobnou komplikaci, když se zranil stoper Kaša. Jeho místo ve středu obrany tak zaujal Luděk Pernica. O tom, jak taktický fotbal se hrál, svědčí i to, že ani jeden z gólmanů nemusel předvést žádný zákrok.

Slavie se nakonec dočkala hned na začátku druhé půle. Havel chyběl na svém tradičním postu, toho využil Bah k přesnému centru na Lingra, a ten nedal Staňkovi šanci. Viktoriány inkasovaný gól probral a i oni se odvážili útočit. Nejprve v 58. minutě nůžkami zakončoval Beaguel, o chvíli později zase osamocený Havel zamířil zpoza hranice velkého vápna vysoko nad branku. Obrovská radost vypukla v Doosan Aréně v 75. minutě. Kalvachův centr našel střídajícího Tomáše Chorého, který nechytatelně do horního rohu srovnal. Viktoria se nadechovala k možnému náporu, její snahu ale utnula druhá žlutá a tím pádem červená karta pro Buchu. V nervózním závěru už ale plzeňská defenziva v čele se Staňkem odolala a po remíze 1:1 dál povede tabulku Fortuna ligy.