Břasy žily horskými koly

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 3. duben 2024 12:20

Média

Ultramarinka v Břasích na Rokycansku se stala dějištěm Poháru Plzeňského kraje AC Heating Cup. Své síly na trase dlouhé přes čtyři kilometry tady změřilo 450 závodníků různých kategorií ze šesti zemí.

Stovky závodníků vyrazily na start krajského poháru horských kol v Břasích na Rokycansku. „V podstatě dnešním prvním závodem Horská kola Stupno startujeme pětidílný seriál AC Heating Cup, který se jede na horských kolech v olympijské disciplíně a dnes je důležité zmínit, že už tady v zázemí areálu je Ondra Cink, domácí jezdec, tady odchovanec, který jeto míří na olympiádu do Paříže. Závodníci tedy dnes sbírají mezinárodní body, díky kterým se nominují na světové poháry a právě třeba na tu zmiňovanou olympiádu,“ vysvětlil ředitel závodu Ondřej Paur.

Tady už vidíte borce, kteří obsadili první příčky mladších závodníků. „Trasa se mi velice líbila. Sice bylo prašno, ale krátké výjezdy mi opravdu sedí a určitě každé vítězství potěší, takže jsem velice spokojený,“ řekl vítěz kategorie Kadet Josef Kuchař z Opavy. Radost měl i vítěz kategorie U19 Michal Kupský: „Tak trasa byla nádherná, protože vlastně už před dvěma roky jsem zde jel Mistrovství ČR, které se zde konalo, takže už jsem věděl, do čeho jdu a trasa je tady krásná, protože vlastně je to zabezpečené a musím říct, že po organizátorské stránce si myslím, že je to jeden z nejlepších závodů vůbec v České republice. A co říkám na to, že jsem první? Je to super.“

AC Heating Cup je za dobu svého pořádání už vyhlášeným podnikem. A tak není divu, že má své partnery. Působíme tady v regionu s naším velkým překladištěm, takže bylo naprosto přirozené vlastně podpořit tuto akci, která je nejen pro profesionály, ale i amatéry a hlavně pro celé rodiny, kde tady vlastně se mohou vyžít malé děti i dospělí, takže celodenní klání, které je fajn,“ vysvětlila Jitka Kocálová z firmy Raben.

Závody horských kol podporuje nejen obec, ale i Plzeňský kraj. Potvrdil to starosta Břas Miroslav Kroc: „Obec Břasy ráda podporuje kulturní a sportovní akce a právě tento stánek volnočasového areálu Ultramarinka byl vytvořen i pro sportovní akce a posledních skoro dvacet let se tady jezdí horská kola a mezi Břasy a Stupnem a my jsme rádi, že pořád tento závod dostává novou a novou dimenzi, kdy poslední tři roky se tady účastní řada zahraničních jezdců.“ K němu se přidal i náměstek hejtmana pro školství a sport Vladimír Kroc: „Plzeňský kraj tuto akci podporuje více méně od samého začátku. Je to jedna z, řekl bych, rozhodujících akcí v oblasti cyklistiky a podporujeme ji finančně. To je jedna z věcí, protože si myslím, že tady ta záležitost, která tady vznikla a má už svoji historii, dnes nese vlastně název Stupno, tak to má skutečně dobré jméno.“

Start hlavního závodu žen na AC Heating Cup. foto TV ZAK