×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Brutální vražda studentky (18) před soudem, vrah chtěl aby trpěla

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 20. listopad 2019 13:08
Soud vrazda Zdemyslice Obžalovaný se při příchodu do soudní síně snažil zakrývat obličej. Foto: TV ZAK

Až dvacetileté vězení hrozí Danielovi M. (18), žaloba ho viní z vraždy své stejně staré kamarádky, kterou měl ubodat 27. května v domě ve Zdemyslicích na Plzeňsku, v němž bydlela. Na vraždu se student plzeňské střední školy připravil o dva dny dříve, doma si nachystal dva kuchyňské nože, řekl uvedl v obžalobě státní zástupce. K vraždě se podle něj student rozhodl poté, co získal informaci, že jeho bývalá kamarádka má přítele. Daniel M. to ve výpovědi potvrdil a vyjádřil lítost. Soudní jednání přišlo sledovat kolem 15 spolužáků zavražděné dívky.

V kritický den se podle žalobce Daniel M. ve škole vymluvil na bolest hlavy a odešel dřív z vyučování. Odjel do Zdemyslic, nejdříve se přesvědčil, že s dívkou v domě nikdo není, a pak na ni čekal na nádraží. Když jeho oběť přijela, vydal se s pětiminutovým odstupem za ní. V domě ji pak napadl, povalil na zem a zasadil ji nožem s šestnácticentimetrovou čepelí velkou silou čtyři bodné rány do hrudníku. Pobodal a pořezal ji na krku, uvádí obžaloba. Tři z bodných ran byly smrtící. Zasáhly srdce, srdečnici, plíce, játra a ledviny. Děvče na místě zemřelo, pachatel pak odešel. Policie ho zadržela krátce poté, když se vrátil na místo činu. Odvezla ho tam matka, které po činu napsal, že dívku zabil.

Eskorta přivádí do jednací místnosti mladíka obžalovaného z vraždy. Foto: TV ZAK

Daniel M. u soudu z předem připravených poznámek přečetl, jak se z jeho pohledu věc stala. Vyjádřil hlubokou lítost. „Choval jsem se dosti nepřiměřeně, to je ještě slabé slovo,“ řekl. Se svou pozdější obětí se znal od prvního ročníku střední školy, více se začali bavit loni v březnu. Chodili spolu do kina, navštěvovali se doma, trávili spolu víc času. Intimně se spolu nestýkali. Daniel M. se ale domníval, že byl jejich vztah na dobré cestě, nechtěl nic uspěchat. U soudu však potvrdil, že kamarádka mu řekla, že žádný intimní vztah mezi nimi nebude.

V září dívka náhle vztah ukončila, což obžalovaného zasáhlo. Pokusil se spáchat sebevraždu, léčil se na psychiatrii, přešel na jinou školu. „Nebyl jsem to já, prohlubovaly se deprese,“ řekl u soudu. Přiznal, že se později rozhodl, že dívku zavraždí. „Následující události znáte a já se k nim ze studu a znechucení nechci vracet,“ řekl dnes u soudu. Přesto stručně popsal, jak dívku zavraždil.

Kriminalisté vyšetřují smrt mladé ženy ve Zdemyslicích. Foto: Richard Beneš

Mladík přiznal, že o svém úmyslu řekl jednomu kamarádovi. Podle médií kamaráda policie obvinila z neoznámení trestného činu. Po vraždě Daniel M. rodičům a několika kamarádům z mobilu napsal, že dívku zabil. "Doufám, že jí to bolelo. Když ji nebudu mít já, nebude jí mít nikdo," napsal mladík. Rodina zavražděné požaduje jako odškodnění pět milionů korun.

čtk + ben