Celoroční sbírka projektu Díky dětem vynesla čtvrt milionu korun

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 1. leden 2020 12:21
Sbirka Diky detem Sbírka projektu Díky dětem vynesla čtvrt milionu. Foto: Nadace 700 let města Plzně

Čtvrt milionu korun, to je výtěžek celoroční sbírky projektu Díky dětem za rok 2019. Peníze jsou určené na pomoc zdravotně či sociálně znevýhodněným dětem. Vybraná částka byla zveřejněna na benefičním galavečeru Kouzlo Vánoc, který se již tradičně uskutečnil v režii Talentového centra Storm Ballet v plzeňském Parkhotelu.

V roce 2019 se konala celá řada dětských akcí, jejichž výtěžek byl věnován právě tomuto projektu. Šlo o koncerty, sportovní utkání, prodejní bazárky a další. Peníze poputují k handicapovanému sportovci Jakubovi na nákup PC pro práci ve škole, k Sabině z Dětského domova Domino na nákup naslouchadel, na nákup terapeutických pomůcek pro Motýl, z.ú. a nákup muzikoterapeutických pomůcek pro ProCit, z.s., největší částka pak na speciální přístroj pro výuku dětí v ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči Plzeň.

Sbírka navazuje na myšlenku benefičního večera Kouzlo Vánoc, který se v Plzni koná pravidelně od roku 2013. Program večera připravují děti z plzeňského tanečního studia Storm Ballet Studio Plzeň. S nimi se v něm objevují také známé tváře, které vystupují bez nároku na honorář. Výtěžek večera je vždy věnován na pomoc dětem, a to na konkrétní účel.

Projekt oslovil řadu mladých lidí a tak se mnozí zapojují opakovaně, například Církevní gymnázium Plzeň, Základní umělecká škola Chválenická, sbory Jéčko a J-Voices Jaro Smejkala, Radovánek, Talentové centrum Storm ballet, ZŠ Bolevecká a další. V průběhu roku přispívají i drobní dárci, někteří pravidelně. Garantem projektu je Nadace 700 let města Plzně a koná se pod záštitou primátora města Plzně.