Další špatná zpráva pro řidiče. Ceny benzínu a nafty trhají rekordy!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 4. březen 2022 10:26
Další špatná zpráva pro řidiče. Ceny benzínu a nafty trhají rekordy! ilustrační. Foto: pixabay

Řidiči musí opět sáhnout hlouběji do svých peněženek a připlatit za benzín či naftu. Jejich cena se u čerpacích stanic na řadě míst přehoupla přes 40 korun, v mezitýdenním srovnání je nejvyšší za několik let. Za raketovým zvýšením cen je i ruská invaze na Ukrajinu.

Cena benzínu se zvedá devátým týdnem, nafta šestým. Litr nejvíce prodávaného benzínu Natural 95 v Čechách stojí v průměru 39 korun, před týdnem byl o 85 haléřů levnější a o  2 koruny zdražila nafta, řidiči ji teď koupí za 38 korun za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která dlouhodobě monitoruje ceny na českých stanicích. Naposledy se takto masivně zdražovalo v roce 2012.

Motoristé nejvíc si připlatí v Praze, v Plzeňském kraji je nejlevnější Natural 95 v okrese Plzeň-sever, kde je jeho cena v průměru 38 korun za litr, což je o 2 koruny více než minulý týden ve středu. Nejlevněji aktuálně tankují řidiči v okrese Klatovy.

Pohonné hmoty podražily i u našich sousedů v Německu. Podle německého serveru se v Německu prodává litr benzín za 48 a litr nafty kolem 47 korun za litr.

Řidiči z cen letících do závratných výšek nejsou vůbec nadšení a jsou spíše rozhořčení a doufají, že se situace brzy uklidní. „Jsem student a do školy se dopravuji autem a vlakem. Bydlím na vesnici, kde je problém s dostupností MHD a tak musím často jezdit autem. Doufám, že tento konflikt a růst cen brzy skončí," řekl nám u plzeňské čerpací stanice jeden z řidičů.

Autor: A. Jančová