Co je Home staging a kdy nám může pomoci?

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - čtvrtek, 12. listopad 2020 17:42
interier design plzen cz ilustrační, pixabay

Home staging je odvětví interiérového designu, které má za úkol připravit nemovitost na prodej nebo pronájem. Home staging se k nám dostal z USA, kde jsou o něm první zmínky už od roku 1972. V České republice je to nová služba, která má velký potenciál skvěle fungovat a pomáhat prodávajícím jako v zahraničí.

ilustrační, pixabay

Cílem je upravit prostor tak, aby byl co nejatraktivnější pro kupce. Nejedná se však o opravy podlah, oken a podobně větších rekonstrukcí. Úpravy jsou individuální a vychází ze stavu nemovitosti. Mnohdy stačí správně naaranžovat doplňky nebo přidat drobný nábytek.

Jeho úkolem je, aby si zájemce o nemovitost dokázal představit v tom interiéru žít. Je tedy důležité odstranit nebo schovat veškeré osobní věci majitelů. Důkladný úklid je samozřejmostí. Je důležité najít rovnováhu mezi tím, aby prostor vypadal útulně a zabydleně, zároveň aby si dokázal přizpůsobit i vkusu nového majitele.

Pokud si na home staging netroufáte sami, najděte si proškoleného odborníka. Díky této službě budeme mít i skvělé fotky pro inzerci. Mnoho majitelů využívá službu jako investici, která se mu při prodeji nemovitosti vrátí.

 

Fotogalerie