Cyklista jel po přechodu pro chodce na červenou, srazilo ho osobní auto

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 26. září 2023 08:25
Cyklista jel po přechodu pro chodce na červenou, srazilo ho osobní auto Foto: MP Plzeň

Velké štěstí v neštěstí měl pětačtyřicetiletý cyklista poté, co se rozhodl přejet po přechodu v Ukrajinské ulici v Plzni v době, kdy na semaforu svítila červená. Muže srazilo osobní auto, jako zázrakem ale neutrpěl žádná větší zranění.

Cyklista 2Ke střetu cyklisty s osobním autem došlo v pondělí odpoledne. A to přímo před hlídkou plzeňských strážníků. "Naši strážníci stáli s vozidlem v odbočovacím pruhu, když v tom jim přímo před vozidlo zleva vjel muž na kole na přechod pro chodce, kde tou dobou svítila červená, a to právě ve chvíli, kdy se vozidla po jejich pravici rozjela na svůj zelený signál na semaforu," popsala mluvčí strážníků Tereza Schliková s tím, že šedmašedesátiletý řidič, který stál s vozidlem nejvíce vpravo, neměl šanci cyklistu zaregistrovat a ten tak skončil přímo na přední části kapoty jeho vozidla.

"Naše hlídka začala okamžitě usměrňovat provoz a mezi tím zjišťovala, zdali jsou účastníci nehody zraněni," uvedla mluvčí. Pětačtyřicetiletý cyklista naštěstí neměl žádná větší zranění a řidič vozidla, který byl ještě v šoku, byl podle Schlikové také v pořádku. Na místo strážníci přivolali hlídku státní policie, která si událost převzala a taktéž Zdravotnickou záchrannou službu, která se postarala o sraženého cyklistu.