Od - čtvrtek, 9. březen 2023 21:02
Deset a dost! Plzeň ukončila rekordní šňůru porážek, deklasovala Liberec a vyrovnala sérii ilustrační. Foto: Jiří Princ

Hokejisté Plzně dnes ukončili sérii deseti porážek v řadě v pravou chvíli. Ve druhém utkání předkola play-off deklasovali Bílé Tygry Liberec 0:6 a vyrovali sérii na 1:1. Indiánům k vítězství pomohl výborný výkon gólmana Pavláta, který za svá záda nepustil žádnou ze sedmadvaceti střel Severočechů.

Do utkání vstoupili lépe hosté, když v 11. minutě poslal Škodu do vedení Jan Piskáček - 0:1.

Výhodu půlminutové dvojnásobné přesilové hry následně dostal Liberec, když na trestné lavici usedli Mertl s Hrabíkem. Podještědští ovšem s početní výhodou nenaložili dobře. V klasickém oslabení navíc v přečíslení pálil opět Pour, muž s maskou Tygrů ale odolal.

Navýšit náskok Západočechů nedokázal na brankovišti v úvodu prostředního dějství Honejsek, svou střelou dokonce nastřelil tyč, koutouč ale zůstal na brankové čáře. V polovině střetnutí se puk odrazil od Adriana Holešinského ke Kváčovi, jenž si jej sám lapačkou posunul do sítě - 0:2.

Závěrečnou periodu zahájila Plzeň důležitým třetím gólem, když Samuel Bitten doklepl do brány Kváčou vyražené nahození z levé strany. Za necelou minutu Adrián Holešinský neproměnil svůj samostatný únik, než se však domácí rozkoukali, předal mu Mertl zpoza svatyně Tygrů kotouč zpátky a tentokrát se již nemýlil - 0:4. V přečíslení tři na jednoho posunul Schleiss kotouč na Jana Jaroměřského, který zvýšil už na rozdíl pěti gólů. Další únik vyřešili bravurně do Jakub Pour a zakončující Tomáš Mertl, když si několikrát vyměnili kotouč - 0:6. Pavlát nakonec soupeři nepovolil ani čestný úspěch, když parádním semaforem doslova okradl o gól zblízka bekhendem zakončujícího Dlouhého.

Série se tak za vyrovnaného stavu stěhuje do Plzně, kde se bude hrát v sobotu a neděli.