Děti do školy první den nedojely, do jejich autobusu narazilo auto

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 2. září 2021 06:55
Děti do školy první den nedojely, do jejich autobusu narazilo auto Foto: PČR

Řidič osobního vozidla neodhadl své schopnosti a naboural do autobusu, který vezl děti do školy. Naštěstí se ale nehoda obešla bez zranění.

Těšili se na to, že uvidí své spolužáky, do školy ale 13 dětí nedorazilo. V pondělí krátce před osmou hodinou totiž došlo mezi Lipnicí a Těnovicemi k dopravní nehodě osobního vozidla a linkového autobusu plného dětí.

"Devatenáctiletý řidič osobního vozidla jel ve směru od Lipnice a při míjení se s autobusem, který jel ve směru od Těnovic, sjel do pravého silničního příkopu. Ve snaze se vrátit zpět na vozovku strhl řízení a narazil levou přední částí svého vozu do boku autobusu. Po nárazu osobní vozidlo stejně skončilo v příkopu," uvedla policejní mluvčí Eva Červenková. V autobusu podle ní cestovalo celkem 13 dětí a jedna dospělá osoba. Nehoda se obešla bez zranění a u řidičů byl alkohol vyloučen na místě dechovou zkouškou. Způsobená škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun. Dopravní nehoda zůstává v šetření policistů z dopravního inspektorátu Plzeň – venkov.

Fotogalerie