×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Děti v Rokycanské nemocnici dostávají dárečky díky unikátní sbírce

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 16. leden 2020 15:42

Jak pobyt v Rokycanské nemocnici zpříjemnit těm nejmenším pacientům? V období Vánoc se to samo nabízí. Majitelka jedné místní kavárny Eva Vágnerová přišla s nápadem, aby lidé přinášeli dárečky pro dětské oddělení nemocnice.

https://www.youtube.com/watch?v=jF7t-CmvbFU&feature=youtu.be

„Oslovili jsme naše zákazníky, zda by měli zájem o takovou sbírku. Těm se to velice líbilo a vznikla taková pomoc, že lidé chodí 24. prosince a nosí dárky. Samozřejmě se ptáme paní primářky v Rokycanech i v Plzni, co by děti potřebovaly. Je to už naše tradice, kterou milujeme,“ uvedla organizátorka sbírky.

„Tato aktivita nás velice těší a jsme za to velice rádi, protože je to pro naše pacienty takové zpestření návštěvy ambulance, ale i oddělení, když jsou zde děti hospitalizované. Dárci přinášejí různé plyšové hračky, omyvatelné hračky, určitě děti uvítají drobné hry jako puzzle nebo skládanky, omalovánky, pastelky,“ uvedla Jaroslava Paduchová, primářka dětského oddělení nemocnice Rokycany.

Na oddělení je 20 lůžek z toho šest je pro doprovod. I to je jedna z cest jak dětem pobyt v nemocnici ulehčit. Samozřejmě je tím hospitalizace pro děti příjemnější významně se i zkracuje doba pobytu. Děti jsou zde hospitalizovány s různými onemocněními, hlavně respiračními a onemocněními trávicího traktu,“ řekla primářka.

V současné domě oddělení zahrnuje i ordinaci pro praktického lékaře i pohotovostní službu, která funguje 24 hodin denně.