Divadlo Alfa zve na českou premiéru nové inscenace

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 27. listopad 2022 13:18
Divadlo Alfa zve na českou premiéru nové inscenace Ilustrační foto: Wikimedia

Jak se stát někým výjimečným? Jak prorazit ve světě youtuberů? A zároveň vést i život mimo virtuální svět? Na tyto otázky se pokouší odpovědět inscenace ze světa hráčů počítačových her, youtuberů a účelově manipulovaných informací SNOWBALL. Její ranní premiéru uvede Divadlo Alfa v pondělí 28. listopadu v 9:00 a v 10:30.  

V malém horském městečku se na první pohled nic neděje, jen pravidelně sněží a lidé si žijí ve své vlastní rutině. Náš hrdina X tráví většinu času hraním her a sdílením svého života na sociálních sítích. A rozhoduje se k životnímu kroku: pozvat na ples spolužačku Y, která se mu už dlouho líbí. Ta bohužel pokukuje po někom mimořádném, po někom, kdo směřuje k tomu být slavný. X se skrz virtuální realitu seznamuje s Hráčem 999, který mu prozradí tajemství. Objev tajemných stop ve sněhu proslaví městečko po celém světě, náš hrdina se stává všemi milovaným a uznávaným youtuberem. Ale co když je to všechno jen lež a virtuální realita je všude kolem nás?

SNOWBALL může znamenat sněhovou kouli, informaci, která se nabaluje a valí jako lavina, nebo taky zimní ples. Inscenace polského režiséra, ředitele Loutkového divadla Bělostok Jacka Malinowského s herci Divadla ALFA se prolíná všemi významy. Inscenace vznikla v rámci mezinárodního projektu Connect Up a je vhodná pro diváky od 12 let. Večerní slavnostní premiéra se bude konat v pátek 2. prosince od 18:00.