Domažlická nemocnice opět zprovoznila akutní chirurgickou ambulanci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 30. březen 2020 17:34
Domažlická nemocnice Domažlická nemocnice

Domažlická nemocnice od pondělí opět zprovoznila nepřetržitou chirurgickou ambulanci. Lůžková část oddělení je dále omezená. Je ale pravděpodobné, že nové pacienty začne přijímat v závěru týdne, popř. od příštího pondělí.

„Snažíme se vyjít maximálně vstříc chirurgickým pacientům z Domažlicka, kteří byli v uplynulých dnech odkázáni na péči v sousedních regionech, a podařilo se nám zajistit dostatek zdravotnického personálu, abychom mohli opět otevřít akutní chirurgickou ambulanci a to v nepřetržitém režimu. V provozu je od dnešního rána,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že provoz ambulance zajišťují výhradně lékaři a sestry, kteří v minulém týdnu nepřišli do styku s rizikovým pacientem. Zároveň všichni zdravotníci používají ochranné pomůcky a prostředky a provoz ambulance se řídí zpřísněnými hygienicko-epidemiologickými opatřeními.

V případě, že by bylo nutné některého z ambulantních chirurgických pacientů přijmout k hospitalizaci, byl by prozatím přeložen do Klatovské nebo Stodské nemocnice. Pouze chirurgické pacienty do 18 let může hospitalizovat dětské oddělení v Domažlicích. Lůžková část chirurgického oddělení Domažlické nemocnice zatím nové pacienty nepřijímá. Pečuje pouze o pacienty, kteří se doléčují z minulého týdne.

Většina personálu chirurgického oddělení již byla také testována na původce onemocnění Covid-19. Zatím všichni s negativními výsledky.