Dopřejte si zimní prohlídku hradu

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - úterý, 27. prosinec 2022 13:48
Dopřejte si zimní prohlídku hradu Ilustrační foto: web hradu Švihov

Vánoce jsou za námi, děti ale mají stále prázdniny. Což takhle vzít je na výlet na některý z našich hradů?

Oblíbený vodní hrad Švihov nedaleko Plzně nabízí od 27. do 30. prosince upravený prohlídkový okruh Hrad a také výstavu Za tajemstvím Popelčina střevíčku. Prohlídky se budou konat vždy od 10:00 do 14:00.

Vánoční prohlídky se konají až do konce roku vždy od 10:00 do 15:00 také na zámku Horšovský Týn, kterému se také říká "Český Krumlov západu".

Hrad Kašperk, postavený z příkazu římského císaře a českého krále Karla IV., se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených, Kašperských Hor. Od 28. prosince do 1 ledna nabízí hrad návštěvníkům speciální zimní prohlídky.
Během sváteční otevírací doby se od 10:00 do 17:00 konají speciální komentované prohlídky hradu. Lákadlem bude nový zimní prohlídkový okruh zaměřený na šumavské zvyky a obyčeje a život na zimní staré Šumavě. Jeden ze dnů se navíc uskuteční speciální prohlídky, které návštěvníky přenesou do zimy ve středověku, a provázet jimi bude družina pana Buška ze Žampachu. Kromě toho na nádvoří bude instalována výstava zaměřená na středověké odívání období 14. a 15. století. Nebude chybět ani občerstvení na nádvoří. 28. prosince se také bude ve vytápěném podsklepení purkrabství promítat pohádka Anděl Páně. Promítat se bude od 12:00 nebo od 14:00. Přítomný bude i režisér Jiří Strach, který připomene střípky z natáčení.
Během zimních prohlídek jsou možné platby pouze v hotovosti.