Duel o třetí místo Plzni nevyšel, všechny body brala Mladá Boleslav

Od - pondělí, 15. únor 2021 21:02
hokej, frodl ilustrační foto: Hc Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň nestačili v dohrávce 16. kola extraligy na Mladou Boleslav a na jejím ledě prohráli 2:4. Indiány poslal do vedení ve druhé třetině Vojtěch Budík, domácí ale duel ve třetí části otočili a Západočeši už stihli pouze Čerešňákem korigovat.

Duel třetího s pátým celkem tabulky sliboval vyrovnaný zápas, což se v úvodu potvrzovalo. První velkou šanci měl ve druhé minuty plzeňský Kodýtek, Krošelj ale útočníkovi Škody radost zkazil. V 11. minutě se do odvážné akce pustil Flynn a Frodl měl po jeho výpadu plné ruce i nohy práce. Hodně aktivní byl i nadále Kodýtek, který hodně trápil obranu boleslavských, Krošelj ale odolal.

Vyrovnaný hokej pokračoval i ve druhé části, na velkou šanci se ale čekalo až do 29. minuty. Domácí bek Ševc byl před Frodlem zcela sám a ještě asi dlouho nevěřil, jak mu plzeňský gólman zkazil radost zázračným zákrokem betonem. O chvíli později si Frodl počkal i na zakončení Zbořila v přečíslení 2 na 1. Skóre se tak nakonec měnilo na druhé straně. Po velkém tlaku Západočechů chtěl Vojtěch Budík bekhendem přihrávat, bránící Stránský ale ztečoval puk nešťastně mezi betony Krošelje.

Pracně vydobyté vedení indiáni ztratili v průběhu tří minut. Nejprve ve 46. Minutě srovnal Claireaux a ve 49. minutě otočil vývoj duelu Jääskeläinen. Hned o dvě minuty mohl vyrovnat Musil, v přesilové hře dorážel puk do poloprázdné branky, jenže Krošeljova lapačka zkazila plzeňskému útočníkovi radost. V 57. minutě zkomplikoval situaci Plzně další gól, puk za Frodla dopravil Allen. Indiáni ovšem zápas nevzdali. Na pravém kruhu se opřel do puku Peter Čerešňák a znovu snížil na rozdíl jedné branky. Dvě minuty před koncem ještě indiáni zkusili hru v power-play, jediným výsledkem byl ale čtvrtý inkasovaný gól z hole Fillmana.