×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Dva odvážní svědci vytáhli z auta převráceného do rybníku čtyři pasažéry

Zveřejněno v Zpravodajství
Od - sobota, 18. leden 2020 14:44
Nehoda Hasiči vyprošťují z rybníka havarovaný automobil. Foto: HZSKK
Rychlý a obětavý zákrok svědků nehody zachránil život posádce osobního automobilu, který se po střetu s jiným vozidlem převrátil na střechu a spadl do zamrzlého rybníka. Dramatická havárie dvou vozidel se stala na Karlovarsku silnici I/6 za Bochovem ve směru na Prahu u obce Herstošice.
Auto se převrátilo na střechu do rybníka. Foto: HZSKK
Uvnitř automobilu, který se převrátil do rybníka, cestovali čtyři dospělí pasažéři. „Ihned po nehodě do vody skočili dva svědci a z potápějícího se auta dokázali vytáhnout všechny čtyři cestující. Ve druhém havarovaném vozidle byly zraněné tři osoby, dvě dospělé a jedno dítě. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů, první hasiči byli na místě události za deset minut od nahlášení,“ popsal drama mluvčí hasičů Martin Kasal.
Záchranná akce hasičů. Foto: HZSKK
O zraněné se postarala záchranná služba, hasiči zajistili havarovaná vozidla, v ochranných oblecích do vody se dostali k převrácenému autu, kde se snažili zachránit psa, který se měl ve vozidle nacházet. Zvířeti už ale nemohli pomoct. Kvůli hrozbě úniku provozních kapalin do vody přitáhli hasiči navijákem auto ke břehu, ven z rybníku pak auto vyprostila odtahová služba. Po celou dobu zásahu byl provoz na silnici zcela zastavený.
Hasičům se podařilo vytáhnout auto z rybníka až za tmy. Foto: HZSKK
„Vyprostit osoby z převráceného vozidla, které se potápí pod vodu, navíc v aktuálních klimatických podmínkách, je nesmírně složité. Bez okamžité pomoci svědků nehody by následky byly mnohem vážnější,“ vyzdvihl obětavý zásah mluvčí hasičů Martin Kasal.