×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Dvě osoby se zřítily z okna, nejdříve dítě, za ním vyskočila matka

Zveřejněno v Krátké zprávy
Od - středa, 19. únor 2020 14:15
IMG-20200219-WA0002 Foto: J. Novotný

Aktualizováno 9:56 Všechny záchranné složky vyjížděly ve středu před 9. hodinou do Těšínské ulice na Doubravce. Podle prvních informací tam dvě osoby vypadly z okna panelového domu, nejprve nezletilá dívka, chvíli po ní měla vyskočit i matka. Obě mají být ve vážném stavu.

"Vyjížděli jsme k pádu dvou osob do Těšínské ulice, šlo o osoby ročník 1981 a 2005," potvrdila policejní mluvčí Ivana Jelínková. Podle našich informací došlo k pádu z pátého patra. "Dítě bylo s těžkým zraněním transportováno na Emergency do Fakultní nemocnice. Žena utrpěla těžké zranění hlavy, byla ve vážném stavu," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

V tuto chvíli jsou na místě policisté, kteří vyšetřují, co pádu předcházelo. "V tuto chvíli se zabýváme okolnostmi tak, abychom mohli říci, jestli šlo o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," dodala Jelínková.

Dramatickou událost popsal očitý svědek tragédie. „Žena stála v okně, bylo to páté nebo šesté patro, držela se okenního rámu a dívala se dolů pod sebe. Z vedlejšího okna se s ní snažil komunikovat záchranář, ale ta paní ho úplně ignorovala. Koukala před sebe do hloubky a vůbec na něj nereagovala. Snad po dvou třech minutách po příjezdu hasičů žena zakřičela a vrhla se do hloubky pod ní. Bylo vidět jak se odrazila, že skočila schválně, letěla obloukem. Ve vzduchu se ještě přetočila a dopadla na záda na trávník. Okamžitě se k ní seběhli záchranáři, hasiči a začali ji resuscitovat. Určitě jsem nikdy v životě nic tak hrozného neviděl a doufám, že už to nikdy neuvidím,“ uvedl svědek, který si nepřál uvést jméno.