Černý den na železnici. V sobotu došlo ke dvěma srážkám vlaku s člověkem

Zveřejněno v Krimi západ
Od - sobota, 5. listopad 2022 12:49
Černý den na železnici. V sobotu došlo ke dvěma srážkám vlaku s člověkem Foto: Hasiči města Dobřany

Během sobotního dopoledne došlo nezávisle na sobě ke dvěma železničním nehodám. První střet vlaku a chodce se stal v Plzni nedaleko ulice Na Sklárně, druhý incident se udál mezi Dobřany a Chlumčany. V jednom případě byla na místě konstatována smrt.

V noci na dnešek, krátce po čtvrté hodině, došlo v Plzni nedaleko ulice Na Sklárně ke střetu vlaku s mužem a jeho zaklínění pod ním. Na místo vyjely všechny záchranné složky, tedy hasiči ze stanic Plzeň Střed, Košutka, jejich drážní kolegové a záchranáři vyslali vozy RV i RZP. 

Hasiči zraněného muže vyprostili a předali do péče záchranářům. "Muže narozeného v roce 1988 jsme transportovali při vědomí na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři. "Dechová zkouška u sraženého muže nebyla s ohledem na jeho zranění možná a byl proto nařízen odběr krve. Okolnosti případu jsou dále v šetření," doplnila tisková mluvčí policie.

Před jedenáctou hodinou pak došlo nedaleko Dobřan na trati vedoucí do Chlumčan ke střetu vlaku Os 7870 s osobou pohybující se v kolejišti. Na místo vyjely všechny složky IZS.

"Muž ročník 1995 utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Lékař záchranné služby konstatoval jeho úmrtí, na místo byl povolán koroner," uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Provoz na trati byl několik hodin přerušen, cestující museli využít náhradní autobusovou dopravu.