Dvoubrankové vedení nestačilo, indiáni tentokrát s Boleslaví těsně padli

Od - sobota, 12. březen 2022 17:35
Dvoubrankové vedení nestačilo, indiáni tentokrát s Boleslaví těsně padli ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Ve 13. minutě hokejisté Plzně vedli nad Mladou Boleslavi 2:0, pak už ale výborného Krošelje nepřekonali a hosté třemi góly nakonec otočili vývoj zápasu na konečných 3:2. Série předkola se tak stěhuje za stavu 1:1 na led Středočechů.

Plzeň povzbuzená pátečním vydřeným vítězstvím vstoupila do zápasu aktivně, mladíček Dvořák brzy vybojoval faul a v následné přesilovce indiáni udeřili. Blomstrandovu tvrdou ránu Krošelj vyrazil a důrazný Tomáš Mertl dostal puk do sítě. Ve 12. minutě hráli domácí v početní výhodě, nejprve obrovskou šanci nevyužil Bulíř, v pokračující přesilovce ale stejný hráč vypálil a a Tomáš Mertl stál se svojí dorážkou opět na správném místě. A pro Boleslav mohlo být ještě hůř, kdyby Krošelj nevychytal v přečíslení Suchého. První příležitost měli Středočeši až 14. minutě. Po buly před Pavlátem vyplaval osamocený Lunter, Pavláta ale nepřekonal.

Hned na začátku druhé třetiny nastaly pro indiány kritické okamžiky. Krátce po sobě zamířili na trestnou lavici Mertl se Schleissem a hosté dostali ideální šanci na to srovnat. O delší dvojnásobnou početní výhodu se ale sami připravili, když Ševc úmyslně odkopl hokejku. Ve 24. minutě mohl naopak dovršit hattrick Mertl, kterému připravil ideální pozici špatnou rozehrávkou hostující Fořt. Hosté se nakonec dočkali ve 34. minutě, kdy se v přesilovce prosadil z dorážky Kotala. V závěru třetiny pak dvojnásobnou početní výhodu dostali k dispozici domácí, zejména Čerešňák mohutně ostřeloval Krošelje, jenže třetí gól nepřišel. A tak byli Plzeňané hodně rádi, že těsně před sirénou spálil tutovku Fořt.

Ve třetí části Plzeň dlouho kontrolovala hru, málem udeřila ve vlastním oslabení, nakonec ale inkasovala z hodně náhodné akce. Šťastného střela se odrazila od zadního mantinelu před Pavlátovu branku a Jan Eberle doslova procpal puk za brankovou čáru. V 56. minutě pak hosté otočili nepříznivý vývoj zápasu. Kelemen přetlačil na brankovišti Kvasničku a Pavlát se natahoval marně. A protože indiánům už vytoužené vyrovnání nepřinesla ani power-play, je stav série vyrovnaný 1:1.