Podle pořadatele trhů ze sdružení envic Tomáše Poppa zhruba 70 procent prodejců pochází z Plzeňského kraje. Každý víkend se mohou návštěvníci těšit zhruba na padesátku trhovců. "Trhy jsou součástí celosvětového hnutí Slow food. Proto umožňujeme prodej jen skutečně kvalitního a originálního jídla,“ podotkl Popp.
Popularita trhů stoupá každou jejich sezónou, každou sobotu dopoledne je navštíví zhruba 3000 lidí. Tradičně se na trzích prodává čerstvé pečivo, uzeniny, zelenina, mléčné výrobky, pivo, víno, ryby čerstvé i uzené a další jídlo špičkové kvality. „Letošní rok nepřipravujeme žádné revoluční novinky. I nadále budeme poskytovat prostor i novým prodejcům z našeho kraje a města. Trhy jsou i inkubátorem pro nové nadějné projekty. Dobrým příkladem je pekařství Bread House, které svoji aktivitu zahájilo před několika lety právě na trzích. Dnes má pekárna svoji úspěšnou prodejnu a stabilní zákazníky. Díky trhům získali majitelé pekárny sebevědomí a nabrali první zákazníky,“ dodal Tomáš Popp.
Ani prodejci na Plzeňských farmářských trzích nejsou ušetřeni komplikací týkajících se zvýšených nákladů a opatrnosti ve spotřebním chování zákazníků. Díky vysoké kvalitě prodávaných potravin, jsou ale zákazníci věrni nákupům na farmářských trzích. Ceny prodávaných potravin nejsou výrazně vyšší než v běžném maloobchodu.
Plzeňské farmářské trhy podporuje také primátor města Plzně Roman Zarzycký. „Plzeňské farmářské trhy považuji za tradiční akci. Kromě toho, že si na nich lidé mohou koupit skvělé jídlo, tak podpoří regionální farmáře,” uvedl primátor Roman Zarzycký. Podpora od města Plzně a od Městského obvodu Plzeň 3 je podle Poppa pro pořádání Plzeňských farmářských trhů zásadní. „Děkujeme vedení MO Plzeň 3 za spolupráci při vyřizování všech potřebných formalit. Pan starosta i pan místostarosta trhům fandí a velmi nám každý rok s jejich organizací pomáhají,“ dodal.