Foto Fest Plzeň 2022 se koná již tuto sobotu

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 30. září 2022 11:59
Foto Fest Plzeň 2022 se koná již tuto sobotu foto: Foto Fest Plzeň

1. říjen se ponese ve znamení plzeňského Foto Festu, největší fotografické akce na západě Čech. Třetí ročník oblíbené akce se po minulé on-line variantě vrací zpět do plzeňského industriálního prostoru DEPO 2015, a přinese s sebou opět zajímavý program pro amatérské i profesionální fotografy a filmaře.

A co se pro zájemce chystá? Navštívit můžou TECH ZÓNU, kde najdou vystavovatele z řad předních výrobců techniky. Ti s sebou přivezou novinky i zaběhlé modely, které bude možné si nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Připraveny budou i besedy zaměřené na techniku.

V ART ZÓNĚ naopak návštěvníci budou mít možnost posunout svoje znalosti a vypilovat techniku na workshopech a přednáškách, které budou zaměřené na různá odvětví fotografie, filmu a svícení.

Fotografičtí nadšenci se například můžou těšit na přednášku o natáčení v outdooru, kterou povede Martin Vrbický a Štěpán Romanov, Milan Říský představí svět koncertní fotografie, s portrétní fotografií se zájemci seznámí na workshopu, kterým je provedou Oldřich Drnec a Michal Tvrdík. Radek Karkys, cestovatel, komerční a dokumentární filmař a wildlife fotograf, má připravenou přednášku plnou ohromujících fotek a zážitků z cest. Další přednášky se zaměří na uměleckou fotografii či na fotografie svatební a rodinné.

Tomáš Košík Košňar bude pořádat foto walk & talk. Fotit se bude na film a akce je určená pro všechny. Nezáleží na tom, zda účastník má nebo nemá vlastní fotoaparát na film. Připojí se totiž LEICA KLUB a poskytne několik foťáků na vyzkoušení

Celá akce trvá od 10:00 do 19:00. Přednášky budou volně přístupné pro všechny návštěvníky. Na workshopy je letos nutná registrace nebo zakoupení vstupenky, záleží na typu konkrétního programu.

Fotogalerie