Hasiči z Karlovarského kraje opět darovali krev, tentokrát na nové transfúzní stanici

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pondělí, 26. únor 2024 09:18
Hasiči z Karlovarského kraje opět darovali krev, tentokrát na nové transfúzní stanici Photo HZS KV

Další skupina příslušníků a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje darovala krev. Tentokrát v nových prostorách karlovarské transfúzní stanice v areálu nemocnice. Chtějí tím upozornit na nedostatek životadárné tekutiny. 

Odběry krve jsou součástí akce, kterou hasiči podporují Karlovarskou krajskou nemocnici při získávání nových pravidelných dárců krve. Zapojili se hasiči ze stanic i z ředitelství či operačního střediska, stejně tak zaměstnanci ze všech oddělení a pracovišť.

Transfúzní stanice v Karlových Varech i Chebu uvítají další dárce krve, z části těch, kteří se přihlásili na hromadný odběr v rámci sboru, se dle jejich slov stanou pravidelní dárci.

Na začátku byla informace jednoho z hasičů ze stanice Karlovy Vary, který při svém pravidelném dárcovství krve slyšel od sester, že transfuzní stanice má nedostatek dárců. V práci se pak zeptal, zda by s tím šlo něco udělat. Výsledkem je hromadná akce hasičů a zaměstnanců sboru, kteří se rozhodli jednorázově či pravidelně darovat krev. V rámci ankety mezi hasiči a zaměstnanci se potvrdilo, že část sboru již pravidelně chodí darovat krev, dalších více než sto hasičů a zaměstnanců se nahlásilo k hromadné akci darování krve.

 Smyslem této akce není najednou zaplnit transfuzní stanice krajské nemocnice darovanou krví, ale upozornit na to, že dárců je aktuálně nedostatek a tím není krajská nemocnice soběstačná v množství potřebné lidské krve na životzachraňující lékařské zákroky. Část z těch, kteří se přihlásili k této akci, je rozhodnuta pokračovat v dárcovství pravidelně. Kdokoliv další, kdo se stane pravidelným dárcem krve, přispěje k záchraně životů.