Soňa Vachová

Soňa Vachová

Policisté stále varují před podvodníky na sociálních sítích. Tentokrát okradli muže z Chebska, a to rovnou o 800 tisíc korun. Muž si nainstaloval do telefonu aplikaci, a tím zpřístupnil své údaje. 

Děkan Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni jednal s primátorkou města Karlovy Vary a hejtmanem Karlovarského kraje o stavu akreditačního procesu bakalářského studijního programu Kinantropolog, Wellness specialista, který míří do Karlových Varů. Akreditace vstoupila do poslední fáze.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Muž vytáhl nůž na svou matku, po které chtěl peníze a vyhrožoval ji smrtí.

 
Fanoušci řemeslného piva, zpozorněte! Připravujeme pro vás festival s nabídkou craftových piv z našeho nejbližšího okolí. 29.6. to bude od 15:00 v Sadech Míru v Aši žít tekutým chlebem našeho národa. 

Další komunikace v kraji se dočká přestavby, která přispěje ke zvýšení komfortu řidičů na cestách. Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje připravuje k realizaci projekt s názvem II/198 Modernizace silnice Teplá – Horní Kramolín. Radní na jednom ze svých posledních zasedání schválili vyhlášení zadávacího řízení na dodavatele veřejné zakázky.

Výzvou k podání nabídky byl v polovině května zahájen proces výběru firmy, která provede celkovou rekonstrukci krytého bazénu v Aši. Dle zadání se předpokládá zahájení prací na počátku příštího roku, hotové dílo má být v polovině roku 2026.

Po dlouhodobých jednáních a usilovné snaze ze strany vedení Karlovarského kraje se blíží vznik samostatné letecké záchranné služby (LZS) na území regionu. Ministerstvo zdravotnictví přijalo všechny připomínky ze strany Karlovarského kraje k materiálu „Návrh řešení zabezpečení letecké záchranné služby po roce 2028“ a podpořilo variantu vytvoření samostatné letecké základy v kraji v rámci koncepce LZS v České republice. Materiál bude ještě projednán Vládou ČR.

Uctít památku tisíců obětí bývalého komunistického režimu, které byly odsouzeny k dlouhým letům otrocké práce v místních lágrech – tak to je smyslem každoročně konaného Jáchymovského pekla. Vzpomínkové akce, jež dnes vyvrcholila pietním aktem u Brány ke svobodě v Jáchymově, se za Karlovarský kraj zúčastnil neuvolněný zastupitel Jan Bureš.

Zpívající fontána patří k symbolům Mariánských Lázní. Během sezóny hraje přes den každou lichou hodinu. Hudbu doprovází vodní choreografie, jejíž součástí je večer i barevné osvětlení. Pro místní a návštěvníky jde o krásný několikaminutový zážitek. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co vše musí někdo udělat, abyste si ten zážitek mohli odnést? Ten "někdo" se jmenuje Petr Matějka a jeho život je s fontánou spjatý už tři desetiletí. Ačkoliv má i své normální zaměstnání v městském dopravním podniku, péčí o mariánskolázeňský klenot už strávil nespočetně hodin. 

Rada Karlovarského kraje na pondělním zasedání odsouhlasila individuální dotaci Krajskému ředitelství policie Karlovarského kraje. Prostředky ve výši 250 tisíc korun budou využity na realizaci projektu s názvem „Kyber svět kolem nás“. Ten reaguje na stále zvyšující se rizika, která číhají v online prostředí na teenagery.

Strana 1 z 23