Soňa Vachová

Soňa Vachová

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pořídila dalších nových vozů v hodnotě téměř 13 milionů Kč. Z toho sedm vozů pořídila díky investičnímu příspěvku Karlovarského kraje. 

Cesta k dokonalému úsměvu nebyla nikdy jednodušší. Clinic for Smile v Karlových Varech nabízí mnoho služeb, které vám pomohou udržet si zuby ve skvělé kondici. U odborníků na klinice se můžete objednat na dentální hygienu, nechat si poradit s rovnáním zubů nebo si nechat udělat implantát.

Hospodářské komory na obou stranách hranice si budou ještě víc pomáhat. Na setkání v německém Bad Elsteru se na tom shodli jejich zástupci, kteří také podepsali dohodu o spolupráci. Ta má vést k užšímu propojení členských firem nejen navzájem, ale i s univerzitami v Česku, Bavorsku a Sasku. Komory tak chtějí společně a systematicky čelit novým výzvám, mezi které patří digitalizace, automatizace, transformace energetiky a další aktuální otázky. 

Dvojnásobnou loupež řeší policisté Karlovarska. Žena v podchodu u autobusového nádraží napadla mladou dívku a chtěla ji okrást, pak si ale počkala i na muže, který procházel. I toho několikrát uhodila. Agresorce hrozí až deset let vězení. 

Už podruhé se setkali zástupci Aše a saského Bad Elsteru, a nově se připojily i Hranice. Tentokrát to bylo v terénu, přímo na lesní cestě mezi Studánkou a Bad Elsterem. Důvodem bylo obnovení společné historické cesty a postupné vytvoření doplňkové sítě turistických, přeshraničních tras. 

V Chebu se uskutečnilo slavnostní předání dokončené stavby s názvem II/214 Modernizace křižovatky Cheb, Podhrad. Jednalo se o celkovou přestavbu stávající stykové křižovatky silnice II/214 a III/2148 v Chebu s odbočkou do obce Podhrad. Celková náklady akce dosáhly částky zhruba 20,8 milionu korun. 

Kromě rozšířených linek dovolenkových letů a nové pravidelné linky z Izraele přibude na karlovarském letišti další, a to charterová linka z Taškentu, která bude létat jednou za dva týdny, s termínem zahájení 23. 5. 2024. 

Jak to vypadlo na konci války v Ostrově? Kdo osvobodil naše město? Kdo to byl škpt. Josef Arnošt nebo třeba František Hauzar? To vše a mnohem více o dramatických dnech konce války v Ostrově zodpoví Ing. Josef Macke na přednášce, která se uskuteční 7. května od 18.00 na Staré radnici. 

Centrum pro dítě a rodinu Valika zve na autorské čtení z knihy Náhradka, kterou napsala novinářka Barbora Postránecká a fotografiemi doplnila Jana Plavec. Akce spojená s besedou o náhradní rodinné péči se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2024 od 17 hodin ve Staré Roli. Vstup je zdarma a účastníci budou mít možnost si na místě zakoupit knihu a nechat si ji od autorky podepsat.

V Císařských lázních se v neděli 5. května otevřela pro veřejnost nová multimediální stálá expozice s názvem „Tři světy“. Výstava mapuje ducha doby 20. století na pozadí evoluce lázeňství a prolíná se celou budovou lázní. Autory expozice jsou Ing. arch. Martin Hejl a Ing. arch. Lenka Hejlová z Loom on the Moon s.r.o.