Soňa Vachová

Soňa Vachová

Lávka po pěší a cyklisty v ulici U Brodu v karlovarské čtvrti Tašovice bude od pondělí 6. května uzavřená. Důvodem je špatný technický stav a nezbytná rozsáhlá oprava. Nejzazší termín dokončení byl předběžně stanoven na 30. srpna, ale město udělá maximum pro urychlení prací na opravě a opětovné otevření.

„Po důkladné analýze dat a prohlídce byla zjištěna velká degradace mnoha prvků a lokálně dokonce i havarijní stav lávky. V posledních dnech jsme museli opakovaně upevňovat a opravovat uvolněná prkna mostovky. Z těchto důvodů jsme nuceni lávku neprodleně uzavřít a zahájit potřebnou a poměrně rozsáhlou opravu. Jsme si vědomi, že to v době vrcholné cyklistické sezony bude pro mnohé komplikace, ale jiné řešení za stávající situace není možné. Bohužel, s ohledem na terén, není realizovatelné provizorní řešení pro překonání řeky,“ vysvětluje člen rady městy Petr Bursík.

Město si v loňském roce nechalo vypracovat odborný posudek stavu lávky. Z něj vyplynulo, že je nutné očistit a obnovit nátěry protikorozní ochrany konstrukce mostního objektu, ošetřit korozí napadené závity, vyměnit mostiny, které jsou napadené hnilobou a dřevokaznou houbou, dokončit výměnu horních madel a provést celoplošnou impregnaci dřevěného zábradlí. Opravu ocelové konstrukce svěří město odborné firmě, výměnu a ošetření dřevěných prvků zajistí městská organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary. 

 „Pro opravu lávky jsou potřeba příznivé klimatické podmínky. Zhotovitel bude pracovat ve výšce na zavěšené konstrukci, pro aplikaci ochranných nátěrů a dřevěných prvků je potřeba sucho a poměrně teplo. Proto jsme termín dokončení stanovili na konec srpna. Uděláme ale samozřejmě maximum pro co nejrychlejší opravu a opětovné otevření lávky,“ dodává Petr Bursík.

Lávka v ulici U Brodu spojující místní komunikace ulic Svatošská a v Chatách byla vybudována v roce 2015 jako součást Cyklostezky Ohře. Náklady na její rozsáhlou opravu dosáhnou částky zhruba 1,6 milionu Kč. Město se na její financování pokusí získat dotaci od Karlovarského kraje v rámci jeho programu na podporu rozvoje cyklistické infrastruktury. Dotace by mohla pokrýt 80 % nákladů.

Po dobu uzavírky a opravy lávky v ulici U Brodu budou cyklisté, stejně jaké pěší turisté, muset volit cestu po stezce v Sokolské ulici v Tašovicích nebo přes Doubí a Svatošskou ulici, tedy po trasách s náročným profilem a terénem.

Západočeská univerzita v Plzni bude v Chebu nabízet nový studijní program s názvem Management a digitální technologie. Otevřít se má už v září. Jeho jedinečnost spočívá ve větší míře propojení teorie a praxe, absolventi navíc získají znalosti ve třech disciplínách najednou - v ekonomických oborech, informatice a strojírenství. Program, který od počátku podporuje Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje, vznikl ve spolupráci s Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg-Weiden. Absolventi tak získají tituly z obou škol.

Venku to vypadá, že se počasí konečně umoudřilo a jaro začalo naplno. Využijte toho, načerpejte po dlouhé zimě vitamin D a zúčastněte se seriálu turistických výletů po krušnohorské krajině Stříbrná stopa, který již po třetí připravila Nadace St. Joachim ve spolupráci s Českým rozhlasem Karlovy Vary. Záštitu nad celou akcí převzal stejně jako v předcházejících dvou ročnících hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

pondělí, 6. květen 2024 10:53

Strongman´s games Aš 2024 jsou tady!

Nejen kulturistická, ale i strongmanská sezóna se již plně rozbíhá a pokud holdujete opravdu silným chlapům, určitě musíte zavítat na 13.ročník Strongman´s games Aš 2024, který se bude konat v sobotu 18.5.2024 v Sadech Míru v Aši - vstup je zcela zdarma.

Karlovarský kraj pokračuje v investicích do regionálního zdravotnictví. Krajští radní na svém posledním zasedání vyhověli žádosti Karlovarské krajské nemocnice a schválili rekonstrukci tamní zubní ordinace, která ve vybraných dnech zajišťuje zubní pohotovostní službu. Veškeré náklady spojené s modernizací vyjdou na 1,5 milionu korun.

čtvrtek, 2. květen 2024 10:45

Loketští se dočkají nového mostu

Na úspěšnou modernizaci autobusového terminálu v Lokti naváže rekonstrukce mostu přes Ohři. Ten je nejen dominantou města, ale také důležitou spojnicí příjezdových komunikací a dopravního nádraží s historickým centrem. Opravy se prostřednictvím Krajské správy a údržbě silnic ujme Karlovarský kraj, s tím, že most následně převede do majetku města Loket. Návrh smlouvy o uzavření budoucí smlouvy darovací schválila Rada Karlovarského kraje na svém zasedání.

Od začátku měsíce dubna je v prostorech Dětského centra Karlovy Vary v provozu Očkovací centrum pro děti, které nemají svého pediatra. Dětští lékaři Vyhlídkovi zde ordinují každý pátek a nabízejí provedení povinných i nepovinných očkování. Zajištění pediatra je povinností zdravotních pojišťoven, kraj se přesto snaží podat pomocnou ruku.  

Kompletní rekonstrukce plaveckého bazénu. To bylo jedno z témat 10. zasedání Zastupitelstva města Aše dne 24. dubna 2024. Zastupitelé zahájení této nákladné investice schválili, včetně zařazení finančních prostředků na tuto akci do rozpočtu města na letošní rok.

Kompletní rekonstrukce plaveckého bazénu. To bylo jedno z témat 10. zasedání Zastupitelstva města Aše dne 24. dubna 2024. Zastupitelé zahájení této nákladné investice schválili, včetně zařazení finančních prostředků na tuto akci do rozpočtu města na letošní rok.

Výsledky soutěže Ústecké komunitní nadace a firmy AGC Automotive Czech, závod Chuděřice Technowizz jsou již známy. Druhý největší výrobce autoskel v Evropě vypsal pro tento rok šest témat, která opět spojují teorii s praxí. Tříčlenné soutěžní týmy Střední průmyslové školy Ostrov (dále SPŠ) se zapojily do řešení témat tří. Intenzivní teamová práce pod vedením Romana Starka se devítce zástupců třídy I4 bohatě vyplatila, všichni ve své kategorii zvítězili.