Žáci se budou vzdělávat v otázkách kyberbezpečnosti

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pondělí, 27. květen 2024 16:51
Žáci se budou vzdělávat v otázkách kyberbezpečnosti Photo: Karlovarský kraj

Rada Karlovarského kraje na pondělním zasedání odsouhlasila individuální dotaci Krajskému ředitelství policie Karlovarského kraje. Prostředky ve výši 250 tisíc korun budou využity na realizaci projektu s názvem „Kyber svět kolem nás“. Ten reaguje na stále zvyšující se rizika, která číhají v online prostředí na teenagery.

„Počet nebezpečných případů v kyberprostoru neustále stoupá. Velice proto vítáme, že policie přichází s novým projektem, jenž je věnován osvětě v otázkách kyberbezpečnosti. Projekt cílí na žáky druhého stupně základních škol a středoškoláky. Ti se v online prostoru pohybují nejvíce a zároveň patří mezi nejvíce ohroženou věkovou skupinu. Jedná se o aktivitu, která v budoucnu plně nahradí dlouholetý projekt Ajaxův zápisník, jenž jsme jako kraj také podporovali,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Prostředky od Karlovarského kraje budou vynaloženy zejména na výrobu a tisk didaktických pomůcek, pracovních pomůcek, propagačních materiálů a zajištění realizace workshopů pro zúčastněné školy. V rámci projektu proběhnou také 3 velké projektové dny v každém územním obvodu regionu, kde kromě besed budou pro žáky připraveny ukázky policejní techniky, výstroje a výzbroje. Projekt do budoucna pojme i další témata v otázkách bezpečnosti.