Hokejisté zahájili přípravu. Nastává éra po Milanu Gulašovi

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 3. květen 2021 15:58
příprava Foto: HC Škoda Plzeň

Přestávka skončila, zpět do práce. Novým trenérům Václavu Baďoučkovi a Miloši Říhovi mladšímu se na úvodním tréninku hlásilo zatím jen 16 hráčů, nechyběly ale dvě nové posily, gólman Miroslav Svoboda a útočník Jan Schleiss.

Sraz v 7:30, hned všudypřítomné testování a pak už první výběhy v Plzni na Homolce. "Měli jsme první trénink jen na zapracování. Jsme trošku v omezenějším počtu. Kluci, kteří skončili v nároďáku (Kodýtek, Suchý, Pour, pozn. red), nejsou k dispozici. Chceme jim dát dostatek času, aby si odpočinuli. Hlavně Kody měl hodně náročnou sezónu, má zákaz přijít na stadion. Stejně tak logicky chybí hráči, kteří jsou na mistrovství světa do 18 let (Jiříček, Marcel, Špaček, pozn. red). To ale vůbec neznamená, že bychom nepracovali naplno," uvedl Václav Baďouček. Naopak se už v Plzni hlásily dvě staronové tváře, brankář Miroslav Svoboda a útočník Jan Schleiss. Další tři posily - Michal Bulíř, Dominik Graňák a Gustaf Thorell absolvují individuální přípravu.

Baďoučka mrzí odchod Petra Straky, snažil se ho přemlouvat

Kádr indiánů prošel po uplynulé sezóně velkým třeskem, největším "hitem" byl přestup Milana Gulaše do Českých Budějovic. Baďoučka ale ještě více mrzí odchod jiného útočníka, Petra Straky. To byl hráč, který byl velice platný. Snažil jsem se ho pak i kontaktovat, jestli by jeho myšlenka ještě nebyla jiná. Ale už se rozhodl, jak se rozhodl. O Milanu Gulašovi se nemá cenu bavit. Tím jeho odchodem se ale otevře prostor pro ostatní, kteří už mají něco za sebou, a kteří by měli už rychle začít přebírat jeho roli v týmu," podotkl Baďouček.

Místo kapitána tak zůstává zatím neobsazené, jedním z adeptů je Peter Čerešňák, který už v Plzni načne šestou sezónu. Slovenský reprezentační bek se zranil v závěru základní části a chyběl tak Škodovce v klíčové části sezóny. Do přípravy už ale nastoupil naplno. Ironií osudu je, že zranění utrpěl po souboji se svým novým spoluhráčem Janem Schleissem. "Hned jsme to rozebírali, posadili ho navíc vedle mě," smál se Čerešňák po prvním tréninku, který nakonec kvůli zranění nohy absentoval šest týdnů. "Podle doktorů by to mělo být v pohodě, tak snad," dodal.

V úterý a ve středu čekají Plzeňany nepopulární zdravotní testy, pak budou pokračovat v přípravě v Plzni. Pondělí bude tým trávit na hřišti na Lochotíně, úterý a čtvrtek v Hradišti a ve středu a pátek pak v areálu LOGSPEED CZ Arény. Naplánovaná jsou rovněž dvě soustředění na Šumavě, a to v termínech 24. - 28. května a 28. června - 4. července. Po skončení druhého soustředění bude následovat odpočinek a 26. července vyjede nový tým HC Škoda Plzeň poprvé na led.