Hrad Loket oslaví příchod jara velikonočními trhy a unikátní výstavou

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 31. březen 2023 11:25
Hrad Loket oslaví příchod jara velikonočními trhy a unikátní výstavou ilustrační. Foto: Hrad Loket

Hrad Loket vystavuje od soboty 1. dubna unikátní expozici s názvem Velikonoce z depozitáře, výstava potrvá až do neděle 30. dubna. Současně se na hradě uskuteční také velikonoční trhy, které bude možné navštívit v období od 7. do 10. dubna. Na co všechno se můžete těšit?

V rámci výstavy bude k vidění historický porcelán s velikonoční tématikou, pietní a křesťanské sochy, dřevěné řehtačky z 19. století, dřevěné formy na perník různých tvarů a symbolů, poslední večeři, která je zpracována do kompozice skříňkového „betlému“, a mnoho dalšího. Tyto předměty budou vystavené pro veřejnost vůbec poprvé.

Velký pátek a velikonoční trhy na hradě Loket

Při těchto slavnostech si opravdu každý návštěvník přijde na své. Na Velký pátek je připraven bohatý kulturní program, který bude probíhat od 10 do 17 hodin. A protože tyto slavnosti jsou spjaty především s posvícením, na nádvoří hradu a v rytířském sále nebude chybět velikonoční pohoštění. Škvarkové placky, polévky, jehněčí maso, koláče a jiné dobroty bude možné zapít lahodným pivem, čajem, kávou nebo také limonádou z poctivých domácích sirupů. Nebudete-li mít zrovna hlad, nevadí, jídlo bude možné odnést si s sebou (na hradním webu je možné si celé velikonoční menu prohlédnout).

Hradem také povede dětská stezka, po jejímž splnění každé dítě obdrží odměnu. Během této stezky si nejen všichni pohrají, ale vyrobí si i vlastní slepičku, zahrají si čamrdy rub a líc, vyrobí si zajíčka, budou chytat hradní myšky, zatočí se na historickém kolotoči a zažijí spoustu dalších zážitků. Dětská stezka bude trvat po celý Velký pátek, tedy 7.4.2023 od 10:00 do 17:00.

Vstupné na Velký pátek je: dospělí - 145 Kč, zlevněné - 120 Kč, rodinné vstupné - 440 Kč. Ostatní dny je hrad přístupný dle běžného ceníku vstupného na hrad.

PR