×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Den otevřených dveří je již tradiční akcí karlovarského dopravního podniku. V letošním roce se oblíbená a hojně navštěvovaná akce uskuteční v sobotu 10. září a připraven bude opět bohatý program, který nechá veřejnosti nahlédnout do areálu Dopravního podniku Karlovy Vary Drahovice ve Sportovní ulici. Program bude probíhat od 10 do 17 hodin a nabídne řadu zážitků pro celou rodinu.

Karlovarští celníci nepolevili v kontrolách ani během letních prázdnin. Nekontrolují pouze tržnice či kamenné provozovny, zaměřují se mimo jiné také na kontroly na pozemních komunikacích. Příslušníci oddělení mobilního dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj provedli během července a srpna na silnicích ve svém regionu téměř 800 kontrol, přičemž více než 200 kontrol bylo pozitivních. Celníci se v rámci svých kompetencí zaměřují zejména na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, kdy v rámci této působnosti jsou oprávněni zastavovat a kontrolovat dopravní prostředky. Kontrolují však nejen přepravu zboží, ale také řidiče i vozidla.

Klub HC Energie Karlovy změní svou vlastnickou strukturu. Většinovým majitelem se stane Dušan Šenkypl společně s Danielem Tobolkou, podíl získá i město Karlovy Vary. Definitivní rozhodnutí přinese úterní zastupitelstvo města.

středa, 31. srpen 2022 07:22

Do nové sezóny s novým šéfdirigentem

Karlovarský symfonický orchestr vstupuje do 188. sezóny tradičně festivalem Dvořákův karlovarský podzim, na kterém se představí renomovaní čeští umělci a své životní jubileum s námi na jevišti oslaví i houslová legenda Václav Hudeček. Večer 22. září bude patřit dvěma dámám. Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková je místnímu publiku dobře známá, s orchestrem se zde představila několikrát s velkým úspěchem. Od jejího posledního hostování se jí však dostalo významné a zasloužené mezinárodní pozornosti – stala se sólistkou slavné Semperovy opery v Drážďanech. Pod taktovkou mladé polské dirigentky Martyny Zych provede Dvořákovy Písně milostné a Cigánské melodie, ve druhé části večera pak zazní Dvořákova 7. symfonie. Dalším vynikajícím umělcem festivalu bude 29. září violoncellista Petr Nouzovský. V jeho podání zazní Koncert pro violoncello D dur Josepha Haydna, pod vedením koncertního mistra Jakuba Sedláčka je dále na programu půvabná Dvořákova Serenáda pro smyčce E dur.

Prázdniny končí a začátek školního roku se kvapem blíží. Karlovarští policisté se proto zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila minulý víkend, tedy od 26. do 29. srpna 2022. Během něj bylo zkontrolováno 2505 vozidel a zjištěno 418 přestupků. Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo přibližně 180 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie.

V rámci Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na investiční podporu terénních a ambulantních sociálních služeb rozdělí kraj žadatelům dotace ve výši téměř 1,5 milionu korun. Návrh na rozdělení schválila rada Karlovarského kraje na svém zasedání.

V sobotu 27. srpna v Karlových Varech proběhl v pořadí již sedmý letošní závod rodinného seriálu ČEZ RunTour, jehož se zúčastnilo skoro dva tisíce běžců. Pořadatelé rozdělili trať do tří závodů na 3, 5 a 10 kilometrů tak, aby vedla do nejhezčích míst lázeňského města.

V sobotu 3. září  proběhne v Mariánských Lázních už posedmé akce Krok ke zdraví, což je pochod s holemi okolím města. Startovat se bude u hotelu Krakonoš od 9.00 do 11.00 hodin. Organizátoři případně bezplatně zapůjčí účastníkům hole.

Příslušníci odboru dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj při kontrole v areálu tržiště „Asia Dragon Bazar Svatý Kříž“ v katastru obce Cheb, která proběhla v pátek 19.srpna, zajistili více než 300 kusů zboží za téměř 5 milionů korun, u něhož vzniklo podezření z porušování práv duševního vlastnictví.

pondělí, 29. srpen 2022 07:45

V Rolavě se představí sociální služby

Statutární město Karlovy Vary pořádá v sobotu 3. září ve volnočasovém areálu Rolava  akci „Pomáhejme s radostí“, kde se představí zástupci mnoha organizací, které poskytují sociální služby. Veřejnost bude mít možnost se s nimi pobavit a zblízka poznat jejich aktivity pro případ, že by je někdy v budoucnu chtěla, nebo potřebovala využít.