×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Podzim s lázeňskými lesy proběhne již třetím rokem na Svatém Linhartu, Sovově stezce. V sobotu 24. září mezi 11. a 17. hodinou spojí Lázeňské lesy Karlovy Vary síly s dalšími organizacemi – Střední lesnickou školou Žlutice, Správou lázeňských parků, s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje a Velrybou Varybou, aby návštěvníkům připravili zajímavý program na celý den.

pondělí, 5. září 2022 11:45

V osadě Vršek u Jáchymova hořelo

V sobotu 3. září došlo k požáru střechy přízemní chaty v osadě Vršek u Jáchymova. K požáru vyjeli zasahovat hasiči ze šesti jednotek. Oheň zasáhl prostor pod střechou a šířil se pod krytinou. Aby hasiči dostali plameny pod kontrolu, použili i speciální zařízení Cobra, které se dokáže paprskem vody dostat skrz střešní krytinu a efektivně likvidovat ohniska v meziprostorech. V chatě spala jedna rodina, ale naštěstí se jí podařilo hořící objekt včas opustit. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění. Hořet začalo pravděpodobně kvůli zazděnému trámu v komíně, od něhož se požár šířil do střechy. Škoda se odhaduje na částku kolem 2 milionů korun.

Den otevřených dveří je již tradiční akcí karlovarského dopravního podniku. V letošním roce se oblíbená a hojně navštěvovaná akce uskuteční v sobotu 10. září a připraven bude opět bohatý program, který nechá veřejnosti nahlédnout do areálu Dopravního podniku Karlovy Vary Drahovice ve Sportovní ulici. Program bude probíhat od 10 do 17 hodin a nabídne řadu zážitků pro celou rodinu.

Karlovarští celníci nepolevili v kontrolách ani během letních prázdnin. Nekontrolují pouze tržnice či kamenné provozovny, zaměřují se mimo jiné také na kontroly na pozemních komunikacích. Příslušníci oddělení mobilního dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj provedli během července a srpna na silnicích ve svém regionu téměř 800 kontrol, přičemž více než 200 kontrol bylo pozitivních. Celníci se v rámci svých kompetencí zaměřují zejména na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, kdy v rámci této působnosti jsou oprávněni zastavovat a kontrolovat dopravní prostředky. Kontrolují však nejen přepravu zboží, ale také řidiče i vozidla.

Klub HC Energie Karlovy změní svou vlastnickou strukturu. Většinovým majitelem se stane Dušan Šenkypl společně s Danielem Tobolkou, podíl získá i město Karlovy Vary. Definitivní rozhodnutí přinese úterní zastupitelstvo města.

Město Sokolov vyhlásilo letos na jaře soutěž v tvorbě graffiti. Ta momentálně vstoupila do svojí finální fáze. Přihlášení autoři se činí, takže z celkových sedmi plánovaných maleb, už jsou dvě hotové. Zbytek by měl být dokončen počátkem září. Panelové oplocení za klášterním areálem se tak stane jakousi outdoorovou galerií, která bude těšit oko veřejnosti.

středa, 31. srpen 2022 07:22

Do nové sezóny s novým šéfdirigentem

Karlovarský symfonický orchestr vstupuje do 188. sezóny tradičně festivalem Dvořákův karlovarský podzim, na kterém se představí renomovaní čeští umělci a své životní jubileum s námi na jevišti oslaví i houslová legenda Václav Hudeček. Večer 22. září bude patřit dvěma dámám. Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková je místnímu publiku dobře známá, s orchestrem se zde představila několikrát s velkým úspěchem. Od jejího posledního hostování se jí však dostalo významné a zasloužené mezinárodní pozornosti – stala se sólistkou slavné Semperovy opery v Drážďanech. Pod taktovkou mladé polské dirigentky Martyny Zych provede Dvořákovy Písně milostné a Cigánské melodie, ve druhé části večera pak zazní Dvořákova 7. symfonie. Dalším vynikajícím umělcem festivalu bude 29. září violoncellista Petr Nouzovský. V jeho podání zazní Koncert pro violoncello D dur Josepha Haydna, pod vedením koncertního mistra Jakuba Sedláčka je dále na programu půvabná Dvořákova Serenáda pro smyčce E dur.

Prázdniny končí a začátek školního roku se kvapem blíží. Karlovarští policisté se proto zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila minulý víkend, tedy od 26. do 29. srpna 2022. Během něj bylo zkontrolováno 2505 vozidel a zjištěno 418 přestupků. Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo přibližně 180 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie.

V rámci Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na investiční podporu terénních a ambulantních sociálních služeb rozdělí kraj žadatelům dotace ve výši téměř 1,5 milionu korun. Návrh na rozdělení schválila rada Karlovarského kraje na svém zasedání.

V sobotu 27. srpna v Karlových Varech proběhl v pořadí již sedmý letošní závod rodinného seriálu ČEZ RunTour, jehož se zúčastnilo skoro dva tisíce běžců. Pořadatelé rozdělili trať do tří závodů na 3, 5 a 10 kilometrů tak, aby vedla do nejhezčích míst lázeňského města.