×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

V pátek 19. a v sobotu 20. srpna v Karlových Varech proběhne třetí ročník festivalu vína! Jeho návštěvníci budou moci koštovat vzorky lahodných vín od pátečního poledne do soboty desáté hodiny večerní.

Spolek Žijeme TUhnice z.s. Vás srdečně zve na Tuhnickou sousedskou slavnost, která se bude již tradičně konat na místě bývalé kaple na křižovatce Šumavské a Západní ulice v sobotu 13.  srpna od 15 hodin. Pro příchozí je připraveno divadlo, hudební produkce, mše, informace o chystaných projektech v Tuhnicích a tradiční exkurze do historie.

Turistické informační centrum Mariánské Lázně pořádá v srpnu dvě nové zajímavé prohlídky města.

čtvrtek, 11. srpen 2022 08:31

Za dopravní nehodu může slunce

Sluneční paprsky nemohou v poslední době jen za extrémní sucha, ale tento týden přispěly i ke kuriózní dopravní nehodě, která se stala ráno v úterý 9. srpna kolem deváté hodiny na pozemní komunikaci číslo I/21. Pětapadesátiletý řidič měl s nákladním vozem značky Iveco namířeno od obce Stará Voda do Mariánských Lázní. Během jízdy ho však oslnilo slunce, takže řidič strhl řízení, dostal se do protisměru a následně prorazil svodidla. Nákladní auto pak zastavilo až na poli.

Hned s koncem prázdnin, konkrétně od 31. srpna do 4. září, se na karlovarských kolonádách opět objeví krojovaní tanečníci a muzikanti z celého světa, a to v rámci tradičního Karlovarského folklorního festivalu. Mezi letošními hosty se můžeme těšit na folkloristy ze Slovenska, Srbska a Španělska, ale také na české soubory jako je Čtyřlístek z Nového Strašecí, Jiskra z Plzně, Krušnohor a Skejušan z Chomutova, Stázka z Teplé, Marjánek z Mariánských Lázní, Žerotín ze Strážnice, pražský Smíšený sbor Josefa Vycpálka a domácí organizátorský Soubor Písní a tanců Dyleň.

V sobotu 6. července letošního roku krátce po osmé hodině večer usedl jednasedmdesátiletý muž v Ostrově na jízdní kolo značky Olpran a obul se do pedálů. Když se blížil k obchodnímu domu, najel u vjezdu na parkoviště na obrubník, a potom upadl na zem. Není divu, že se plně nevěnoval řízení. Byl totiž na mol opilý.

V souvislosti s konáním veřejných kulturních a sportovních akcí ve městě Karlovy Vary dojde na některých místech k uzavírkám a dopravním omezením. V nejbližší době se budou týkat akcí jako jsou RUN TOUR Karlovy Vary 2022, Jarmark lidových řemesel a CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2022.

 Turistické informační centrum Mariánské Lázně již nyní plánuje návrat na původní místo do historického domu Chopin na Hlavní ulici. Barbora Tintěrová, ředitelka infocentra, se domnívá, že se přestěhují na přelomu jara a léta příštího roku. Podle jejích slov bude informační centrum s modernizovanou prodejnou a kanceláří pro pracovníky infocentra umístěno v přízemí hlavní části budovy. V prvním patře se bude nacházet galerie se salonkem. Salonek bude sloužit potřebám úřadu, například pro důležitá jednání, VIP návštěvy a podobně. Zachována zůstane Hudební síň i Památník F. Chopina. Hudební síň by měla nově sloužit nejen ke koncertům, ale například i k pořádání svateb či jiných společenských aktivit. V podkroví vznikne další výstavní prostor.

Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje srdečně zve všechny zájemce na „Den rodinné prevence s Karlovarským krajem“. Akce se bude konat 7. září 2022 v prostorách Krajské knihovny Karlovy Vary.

úterý, 9. srpen 2022 15:53

Cyklistka se střetla s traktorem

V pondělí 8. srpna se krátce po dvanácté hodině odpoledne stala nedaleko Lipové na Chebsku dopravní nehoda, při níž byla vážně zraněná třiadvacetiletá cyklistka, která byla následně se svými vážnými zraněními transportována do nemocnice v Plzni. Po dobu vyšetřování musela být silnice, na níž k nehodě došlo, zcela uzavřena. Provoz na ní byl obnoven po šesté hodině večer.