×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Objekt bývalých jeslí v karlovarské Mozartově ulici prošel částečnou rekonstrukcí. Mateřské centrum Karlovy Vary zde v září otevře novou dětskou skupinu pro děti od 1 do 6 let věku.

Hlavním cílem projektu Karlovy Vary – Město bez kouře je snaha motivovat obyvatele a návštěvníky města ke zdravějšímu životnímu stylu. K tomu by měla přispět i jeho nedílná součást v podobě kultivace veřejného prostoru. V minulosti tak byly v centru města například rozmístěny nové koše na cigaretové nedopalky. Nyní se městský mobiliář, opět pod vlajkou projektu Karlovy Vary – Město bez kouře, rozšiřuje o nové informační stojany, cyklo stojany, turistické informační mapy či relaxační zóny s květinovou výsadbou.

Karlovarští kriminalisté v rámci boje s drogovou kriminalitou odhalili další indoorovou pěstírnu konopí, kterou neoprávněně provozoval třiačtařicetiletý muž ze Sokolovska, a zajistili také její kompletní vybavení. Přestože jeho vyšetřování pobíhá na svobodě, hrozí mu teď až desetileté vězení, jelikož ho kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V pátek 19. a v sobotu 20. srpna v Karlových Varech proběhne třetí ročník festivalu vína! Jeho návštěvníci budou moci koštovat vzorky lahodných vín od pátečního poledne do soboty desáté hodiny večerní.

Spolek Žijeme TUhnice z.s. Vás srdečně zve na Tuhnickou sousedskou slavnost, která se bude již tradičně konat na místě bývalé kaple na křižovatce Šumavské a Západní ulice v sobotu 13.  srpna od 15 hodin. Pro příchozí je připraveno divadlo, hudební produkce, mše, informace o chystaných projektech v Tuhnicích a tradiční exkurze do historie.

Turistické informační centrum Mariánské Lázně pořádá v srpnu dvě nové zajímavé prohlídky města.

čtvrtek, 11. srpen 2022 08:31

Za dopravní nehodu může slunce

Sluneční paprsky nemohou v poslední době jen za extrémní sucha, ale tento týden přispěly i ke kuriózní dopravní nehodě, která se stala ráno v úterý 9. srpna kolem deváté hodiny na pozemní komunikaci číslo I/21. Pětapadesátiletý řidič měl s nákladním vozem značky Iveco namířeno od obce Stará Voda do Mariánských Lázní. Během jízdy ho však oslnilo slunce, takže řidič strhl řízení, dostal se do protisměru a následně prorazil svodidla. Nákladní auto pak zastavilo až na poli.

Hned s koncem prázdnin, konkrétně od 31. srpna do 4. září, se na karlovarských kolonádách opět objeví krojovaní tanečníci a muzikanti z celého světa, a to v rámci tradičního Karlovarského folklorního festivalu. Mezi letošními hosty se můžeme těšit na folkloristy ze Slovenska, Srbska a Španělska, ale také na české soubory jako je Čtyřlístek z Nového Strašecí, Jiskra z Plzně, Krušnohor a Skejušan z Chomutova, Stázka z Teplé, Marjánek z Mariánských Lázní, Žerotín ze Strážnice, pražský Smíšený sbor Josefa Vycpálka a domácí organizátorský Soubor Písní a tanců Dyleň.

V sobotu 6. července letošního roku krátce po osmé hodině večer usedl jednasedmdesátiletý muž v Ostrově na jízdní kolo značky Olpran a obul se do pedálů. Když se blížil k obchodnímu domu, najel u vjezdu na parkoviště na obrubník, a potom upadl na zem. Není divu, že se plně nevěnoval řízení. Byl totiž na mol opilý.

V souvislosti s konáním veřejných kulturních a sportovních akcí ve městě Karlovy Vary dojde na některých místech k uzavírkám a dopravním omezením. V nejbližší době se budou týkat akcí jako jsou RUN TOUR Karlovy Vary 2022, Jarmark lidových řemesel a CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2022.